וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק לאומי: התנודתיות תמשיך לאפיין את שוק המניות גם בתקופה הקרובה

5.11.2000 / 14:19

בסקירתם השבועית כותבים כלכלני הבנק: "את שוק המניות ניתן לדמות לכתב אופציה כשהמצב הביטחוני הוא נכס הבסיס"

"העמודים הראשונים ומבזקי החדשות ימשיכו להיות לנגד עיני ציבור המשקיעים, בעוד שמקומם של מוספי הכלכלה נותר משני". כך נכתב היום בסקירת שוק ההון השבועית של כלכלני בנק לאומי.

לסיכום השבוע שחלף, הציגו מדדי תל אביב 100 ותל אביב 25 עליות שערים של כ-6.77 אחוז וכ-6.44 אחוז בהתאמה. מדד התל-טק עלה ב-9 אחוז ומדד תל אביב 75 עלה ב-8.6 אחוז. בסקירה נכתב כי "את שוק המניות ניתן לדמות בימים האחרונים לכתב אופציה כשהמצב הביטחוני הוא נכס הבסיס, על כל שינוי במצב מתרחש שינוי בעוצמה גבוהה יותר מצד פעילי השוק". כלכלני הבנק סבורים כי התנודתיות תמשיך לאפיין את שוק המניות גם בעתיד הקרוב והם ממליצים לשקול כניסה לקרנות נאמנות.

באגרות החוב הלא צמודות נרשמו השבוע עליות שערים על רקע התחזקות השקל מול הדולר במהלך השבוע. עובדה זו, נכתב בסקירה, מגדילה את הסבירות לחידוש מגמת הפחתת הריבית במשק. במקרה זה, ממליצים בבנק לרכוש קרנות נאמנות שקליות קצרות טווח.

לגבי המט"ח, נכתב בסקירה כי התנודתיות בשוק זה צפויה כל עוד לא תחול התבהרות באי הוודאות השורר באזורינו, ולפיכך, מעריכים בבנק, כי במידה וישוב הסדר על כנו באזור, יחזור השקל להיסחר בטווח המחירים של 4-4.1 שקל לדולר, אולם במידה ותחול התפרצות מחודשת של גלי האלימות, הרי יחזור השקל להיסחר ברמות של 4.1-4.18 שקל לדולר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully