וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: לאחר תקופת הדו"חות יהיו הזדמנויות השקעה בבורסה

אמיר טייג

30.8.2002 / 10:33

בנק לאומי זהיר יותר: "ההשקעה בבורסה נחשבת עדיין ברמת סיכון גבוהה"

בסקירת השבועית כותבים כלכלני בנק הפועלים כי עם סיום פרסום הדו"חות הכספיים בבורסה בתל אביב השבוע יתברר כי ישנן מניות לא מועטות שנסחרות ברמות מחירים אטרקטיוויות, העשויות למשוך באיטיות את השוק מעלה, למרות רמת אי הוודאות הגבוהה. למשקיעים בעלי אופק השקעה בינוני-ארוך, המוכנים לקחת על עצמם סיכון מסוים, ממליצים בהפועלים להיות ערים לאותן "הזדמנויות" שעשויות להתגלות בשבועות הקרובים.

"במידה שתימשך הרגיעה הבטחונית בישראל, שתוביל להסכמי הפסקת אש, תחל להערכת כלכלני בנק הפועלים התאוששות ברמת העניין בבורסת תל אביב. עם סיום פרסום הדוחות הכספיים ותחילת פרסום עדכוני דוחות הערכות האנליסטים, מעריכים בפועלים כי עשויות "להיחשף" מניות אטרקטיוויות הנסחרות במחירים נמוכים יחסית. הנימה האופטימית יחסית של כלכלני הבנק הגדול במדינה מחוזקת על ידי פרסומם של מדדים כלכליים חיובים בארה"ב, כדוגמת מדד צריכת מוצרים בני-קיימא שעלה בשיעור חד של 8.5%.

לעומת זאת כלכלני בנק לאומי זהירים יותר בהערכות שלהם. "ללא התרחשויות בטחוניות או פוליטיות משמעותיות, צפויה היציבות בבורסה להישמר בטווח הקצר", כותבים בלאומי, ומוסיפים כי "בטווח הארוך יותר, אישור התקציב בכנסת והישגים מדיניים ישפיעו גם על המסחר". להערכתם, ההשקעה בבורסה נחשבת עדיין ברמת סיכון גבוהה.

כלכלני בנק לאומי מציינים כי נקודת אור נוספת השבוע היה המדד המשולב לבחינת מצב המשק של בנק ישראל, שעלה ביולי ב- 0.2%. עלייה זו, השלישית ברציפות, מרמזת להערכתם על התייצבות ואף התרחבות בסקטור התעשייה. "המצב הכלכלי הקשה הוביל לתהליכי ייעול כואבים בחברות, אך תהליכים אלו ביחד עם השחיקה בשכר העובדים והפיחות הריאלי בשקל, ממצבים את החברות התעשיתיות בנקודת פתיחה טובה יותר לקראת שיפור בפעילות העסקית" כותבים בלאומי.

השבוע בבורסה, בדומה לשבועות קודמים, מחזורי המסחר המשיכו להיות נמוכים בשל חופשת הקיץ. סך המחזור היומי הממוצע במניות הסתכם ב-222 מליון שקל. יש לציין כי המחזור ביום חמישי הסתכם בכ-520 מיליון שקל, מחזור גבוה משמעותית מהממוצע בשאר ימי השבוע, בשל פקיעת האופציות על מעו"ף. ללא מחזור גבוה זה הממוצע היומי היה יורד על מתחת ל-200 מיליון שקל. בסיכום שבועי ירד מדד המעו"ף ב-0.72% , מדד ת"א 100 ירד ב-0.36% ואילו והתל-טק 15 עלה ב- 0.66%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully