וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מצרים: ארבעה הרוגים ושישים פצועים בסיבוב השני של הבחירות

5.11.2000 / 11:22

המהומות וההפגנות פרצו לאחר שכוחות הביטחון אסרו על חלק מהאנשים להצביע; האחים המוסלמים, שהוצאו מחוץ לחוק, זכו בתוצאות טובות מהצפוי

בסיבוב הנוסף של הבחירות שהתקיים אתמול במצרים, נהרגו ארבעה מצרים ו-60 נפצעו בהתנגשויות שפרצו בין המצביעים למשטרה בשלושה כפרים בצפון המדינה. בכפר דאקלה, 200 קילומטר צפונית-מזרחית מקהיר, המשטרה ניסתה לפזר מפגינים נזעמים שכוחות הביטחון מנעו מהם להצביע.

לאחר הסיבוב השני בבחירות לפרלמנט המצרי שהתקיים בשבוע שעבר, התברר שאין מנצח ברור ליותר מ-85 אחוז מהמושבים, ולכן התקיים אתמול סיבוב חוזר.הקבוצה האיסלאמית הגדולה במצרים, "האחים המוסלמים" שהוצאה מחוץ לחוק, נהנית התמיכה גדולה בדאקלה, ותושבים באזורים אלה התלוננו לכל אורך הבחירות שכוחות הביטחון לא מאפשרים לכולם להצביע. "אנחנו רק רוצים את זכויותינו, איפה החופש שהם מדברים עליו?", שאל מוחמד שעבן, שלא הורשה להצביע.

בכפר אידיאר, 80 קילומטר צפונית לקהיר, התנגשו כוחות משטרה עם תומכי המפלגה השלטת המפלגה הדמוקרטית הלאומית. 20 איש נהרגו במהומות שפרצו מסיבה לא ברורה. במקומות אחרים באזור נפצעו לפחות 24 אנשים במהומות.

תוצאות טובות מהצפוי לאחים המוסלמים

מספירת הקולות הראשונים עולה שתשעה מתוך 14 המועמדים של האחים המוסלמיםזכו. מפלגת האופוזיציה "וואפד" זכתה בשלושה מושבים ושתי מפלגות שמאל קטנות זכו כל אחת במושב אחד.

עדיין לא ברור איך יתחלקו שאר המושבים בין המפלגה השלטת ושאר המועמדים העצמאיים. כרגע מסתמן שמפלגתו של מובארק, זכתה ב-118 מתוך 150 המושבים והעצמאים זכו כנראה ב-26 מושבים.

ולמרות הדיווחים על המהומות הרבות בכל מצרים, האלימות עדיין לא הגיע לרמה של בחירות 1995, בהן נהרגו במהומות לפחות 60 בני אדם. בבחירות אז זכתה מפלגתו של מובארק ב-94 אחוז מהמושבים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully