וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התקפה חריפה של המנהיגים היהודים בצרפת על ראש הממשלה ז'וספן

5.11.2000 / 11:14

טוענים כי עמדת הממשלה הצרפתית נוטה באופן חד צדדי כלפי הפלסטינים וקבלו על גילויי האלימות; ז'וספן: אנו נחושים להתמודד באנטישמיות; פרס יוצא היום לפגישות בפאריס

ראש ממשלת צרפת, ליונל ג'וספן, זכה אתמול ל"מקלחת של צוננים" מראשי הקהילה היהודית במדינה. בפגישה עמו נטען כלפי הממשלה הצרפתית כי היא ניצבת באופן מובהק לצד הפלסטינים ואפילו אינה מקשיבה לדברי ישראל. המנהיגים דיברו גם על גילויי האנטישמיות הרבים, שלאחרונה התרבו מאוד במדינה.

בתגובה לכך אמר ז'וספן כי ממשלתו נחושה להילחם בגילויי האלימות כלפי היהודים. הוא אמר כי מאז פרוץ המהומות היו יותר ממאה התקפות על אתרים ואנשים יהודים וכמעט כל העצורים היו צעירים עם שורשים צפון אפריקאים.

הוא ציין כי לצד הבנתו את הסימפטיה שרוחשים צרפתים-מוסלמים רבים כלפי הפלסטינים, אי אפשר להשלים עם אלימות כלפי בעלי אמונות אחרות.

בישראל עדיין זועמים על הנשיא הצרפתי, ז'אק שיראק, עקב יחסו לראש הממשלה, אהוד ברק, בפסגת פאריס בתחילת המהומות. שיראק הוא זה שדירבן את ערפאת לא לחתום על הסכם הפסקת אש מבלי הסכמה ישראלית להקמת ועדת חקירה בינלאומית למהומות. בעקבות כך לא חתמו המנהיגים על ההסכם והאש בשטחים נמשכת עד היום.

השר לפיתוח אזורי, שמעון פרס, יוצא היום לסבב שיחות ופגישות בפאריס.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully