וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חוקרים יפנים: אמבטיה חמה משפרת סיבולת גופנית

5.11.2000 / 9:44

המים החמים לא רק מרגיעים, אלא משפרים את זרימת הדם בגוף; קשישים שהשתתפו במחקר דיווחו: הכאבים ברגליים נעלמו כליל, והיכולת הגופנית השתפרה


מאת מוטי גל

אמבטיה חמה גדושה בבועות סבון מרצדות היא פינוק אמיתי לנשמה. אולם עתה מתברר כי התענוג טוב גם לבריאות. מחקר שנערך על ידי חוקרים מאוניברסיטת קגושימה שביפן מגלה כי טבילה במים חמים למשך כרבע שעה ממריצה ומונעת תשישות. תוצאות המחקר הוצג בכנס השנתי של האיגוד לרפואה שיקומית שנערך בסן פרנסיסקו, ארה"ב.

16 קשישים וקשישות אשר השתתפו במחקר טבלו באמבטיות חמות למשך כרבע שעה. חלק מהקשישים סבלו ממחלות לב וכלי דם, אולם חלקם לא סבלו מבעיה בריאותית כרונית. בתום תקופת המחקר חוו הנבדקים שיפור בתחושת התשישות. כאבים ברגליים נעלמו כליל, והיכולת הגופנית השתפרה לדבריהם.

עד כה רווחה האמונה בעולם המערבי כי טבילה באמבטיה חמה מסוכנת בשל החשש לדופק מהיר ולפיכך עד כה הומלץ כי חולי לב ימנעו מכך. עם זאת החוקרים טוענים כי אמבטיות חמות בטוחות ללב, מרחיבות את כלי הדם ומאפשרות זרימה טובה יותר של דם לאיברי הגוף, ללב ולמוח.

"מומלץ לתושבי העולם המערבי חובבי המקלחות לטבול באמבטיה חמה מידי פעם" המליץ ראש צוות החוקרים, ד"ר נובויוקי טנקה, "עם זאת על חולי לב תמיד להיוועץ תחילה ברופא המטפל".


0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully