וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצעה במשרד הפנים: סנקציות אישיות נגד ראשי רשויות שיחרגו בהוצאות

5.11.2000 / 8:57

ההצעה - בעקבות טענות כי המשרד אינו אוכף כראוי את השמירה על המינהל התקין ברשויות; החורגים יחוייבו להחזיר את הכספים מכיסם, גם אם יתברר שההוצאה הביאה לתוצאות חיוביות; הערכה: מדי שנה מוציאות הרשויות מיליארדי שקלים בניגוד לחוק

במשרד הפנים החליטו להסיר את הכפפות בנוגע לטיפול בחריגות תקציביות ברשויות המקומיות. בטיוטה שגובשה לאחרונה במשרד מוצע שעובדי רשויות, שיוציאו כספים בניגוד לנהלים, יצטרכו להשיב אותם מכיסם הפרטי.

בטיוטה מצויין כי העובד שיוציא את הכסף שלא כחוק יחוייב להחזירו, גם אם יתברר שההוצאה הביאה לתוצאה חיובית. הסנקציות יוטלו גם על ראשי רשויות שיעסיקו עובדים בניגוד לנהלים.

"ידיעות אחרונות" מפרסם כי בבדיקה שנעשתה לאחרונה נמצאו עשרות חריגות כספיות ברשויות מקומיות בארץ.ההערכה היא כי מדי שנה מוצאים מיליארדי שקלים שלא כחוק.

המסמך גובש לאחר שהתנועה לאיכות השילטון טענה כנגד משרד הפנים כי אינו אוכף כראוי את השמירה על נהלים תקינים ברשויות המקומיות.

הטיוטה הועברה למרכז לשילטון מקומי, שאמור להשיב לה בתוך כחודש וחצי. הכוונה היא להחיל את הסנקציות רק על חריגות שיתבצעו מעתה והלאה ולא על כאלה שהתרחשו בעבר.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully