וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ראש השב"כ הפרואני הלבין והפקיד מיליוני דולרים בבנקים ישראליים בשוויץ

5.11.2000 / 8:08

על פי החשד, ראש השב"כ הפרואני לשעבר, ולדימירו מונטסינוס, נעזר בגורמי ביטחון מישראל על מנת להכשיר את הכספים, שהגיעו מעסקאות סמים ושוחד; נעזרו בפירצה בחוק הישראלי, שאינה אוסרת על הלבנת כספים

מתיחות נוספת בין שוויץ לישראל על רקע ביטחוני: עשרות מיליוני דולרים מולבנים, שעל פי החשד שייכים לראש שירותי הביטחון של פרו לשעבר, ולדימיר מונטסינוס, נמצאו בבנקים ישראליים בשוויץ.

"ידיעות אחרונות" מפרסם כי 32 מיליון דולר התגלו בסניף "בנק לאומי" ו-13 מיליון בבנק "פיבי", הקשור לבנק "הבינלאומי הראשון".

על פי החשד, הכספים הגיעו למונטסינוס מעסקאות סמים ושוחד. מסיבה שעדיין לא ברורה, חושדים השוויצרים כי גורמי ביטחון ישראלים עזרו למונטסינוס "להלבין" את הכסף ולהפקידו בבנקים. אם נכון הדבר, הרי שבכך הם ניצל את החוק הישראלי, שאינו אוסר הלבנת כספים.

מונטסינוס היה במשך 10 שנים האיש החזק בפרו. לפני זמן מה חשפה הטלוויזיה במדינה צילומים שלו נותן שוחד לפוליטיקאי מהאופוזיציה בכדי שיתמוך בנשיא, אלברט פוג'ימורי. מונטסינוס ניסה לברוח מהמדינה, לאחר שפוג'ימורי, עמו היה בקשרי ידידות, הוציא נגדו צו מעצר. משלא הצליח בכך הוא נמלט להרים ושם הוא מסתתר.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully