וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קצינים פלסטינים קיבלו מסמך רשמי המורה על הפסקת האלימות

5.11.2000 / 7:05

הציגו אותו בפגישה עם מפקדי החטיבות הישראליות בשטחים; הערכה: ערפאת יפעל להרגעת השטח לקראת ביקורו בוושינגטון; סוף השבוע היה רגוע יחסית - חילופי אש במחנה עופר, טול כרם ורמאללה; ערפאת: "תימשך אי

גורמי ביטחון אומרים כי יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, מעוניין בהרגעת השטח, זאת לקראת ביקורו הצפוי השבוע בוושינגטון.

מפקדי החטיבות הישראלים בשטחים נפגשו אתמול עם מקביליהם הפלסטינים. במהלך הפגישה הציגו הקצינים הפלסטינים מסמך שנכתב על ידי ההנהגה הפלסטינית והפיקוד הצבאי הבכיר המורה על הפסקת האלימות. בסוף השבוע חלה רגיעה בתקריות אך ארבעה חיילים נפצעו והפלסטינים דיווחו על שלושה הרוגים ועשרות פצועים.

במערכת הביטחון סבורים כי לקראת הפגישה עם נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, מעוניין ערפאת להראות כי הוא שולט בשטח, ולכן הורה על הורדת רף האלימות.
בכל מקרה, אומרים בצה"ל, יתקשה ערפאת לבלום תקריות ירי בודדות של המתנגדים להפסקת האש. שר החוץ, שלמה בן עמי, אמר כי הרשות עדיין מתקשה לשלוט במצב. "הימים הבאים יעידו עד כמה הם נכונים לסיים האלימות", אמר. לעומת זאת בלשכת ברק הביעו סיפוק מן הרגיעה היחסית בשטחים.

גורם ביטחוני סיפר למעריב כי מאחורי המגעים להפסקת האש עומדת מצרים. עוסמה אל באז, יועצו של נשיא מצרים, חוסני מובארק, ניהל שיחות עם הישראלים והפלסטינים כדי להביא לצמצום האש. אך הרשות לא הורתה על הפסקת אש, וההפגנות וידויי האבנים נמשכו. ערפאת אומנם הורה לצמצם התקריות אך ביקש להמשיך את ההפגנות העממיות כ"אינתיפאדה שקטה".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully