משב רוח מרענן נגד האולמרטיזם

דן מרגלית

אמנם סניגורו של אהוד אולמרט התעלם מן ההוכחות המוצקות ומגזר הדין הכבד - שש שנות מאסר - שהוטלו על לקוחו אשר הורשע בנטילת שוחד, ותקף חזיתית את השופט דוד רוזן כאילו התקיימו באולמו דיונים אסורים; ואמנם התעלם הסניגור אלי זהר מקביעת השופט כי עדותו של אולמרט היתה שקרית, וגם מכך שכל מה שסיפרה שולה זקן בגנותו נאמר כבר אחרי מתן גזר הדין ולא השפיע עליו; אבל מפינת בני האור הגיח אל מרכז בימת כנס עורכי הדין באילת נשיא העליון אשר גרוניס ואמר דברים כהווייתם על מבקריו של רוזן.

זו הפעם הראשונה שמפסגת מערכת המשפט יצאה בת קול והשמיעה דברים ברורים וחד?משמעיים כנגד מכפישי הכרעתו האמיצה של רוזן, ובעיקר הסתייג גרוניס משופטים בדימוס התוקפים את עמיתם המכהן. מה הם היו אומרים בתקופת כהונתם אילו נהגו בהם כפי שהם התייצבו נגד רוזן?
הוא גם לא הותיר ספק מה דעתו השלילית על היחצנים, שאולמרט הפעיל במימדים חסרי תקדים תוך כדי מהלך המשפט, והם הגיבו מחוץ לאולם בית המשפט על עדויות שזה עתה נסתיימו, ולעיתים גם במהלכן. צליל חדש, משב רוח מרענן מהעליון לעבר בני האור ושלטון החוק.

גם היועץ המשפטי יהודה וינשטיין דהר לאילת על מסילת שלטון החוק. הוא הבטיח ללחום בתקיפות נגד השחיתות בעיריות ובשלטון המקומי, ובמשפחות הפשע - ועמד על הקשר ביניהן. דבר דבור על אופניו.

רגשות מעורבים

ההתייחסות החיובית לדבריהם מתקבלת ברגשות מעורבים. השופט גרוניס יושב בראש הרכב של חמישה, שקיבלו לפני כשנה וחצי את הערעור על זיכויו של אולמרט בפרשיות מעטפות הכסף והטיסות לחו"ל, ועדיין לא הוציאו החלטה מתחת ידם. הישיבה האחרונה התקיימה בתחילת יולי 2013 וגרוניס קרא לצדדים לגלות יעילות, ומה על הכלל לפיו יפה דורש ויפה מקיים? אם כי עתה, לאור בקשת הפרקליטות לפתוח מחדש תיקים אלה, יש הצדקה לעיכוב קל.

כן גם לגבי התנהלותו של וינשטיין, אשר ביקש לסגור את החקירה בפרשה הנושאת את שמם של גבי אשכנזי ובועז הרפז, ואפילו בימים אלה יש עיכוב בהתנהלות הבירור לגבי מי שמילא תפקיד מרכזי במטכ"ל הקודם, אם כי החשדות לגביו אינם מרכזיים. גרוניס ווינשטיין - כל אחד בנתיבו - ביקש אתמול אשראי מחודש מהציבור הנאור המצדד בעליונות שלטון החוק. גרוניס הגן על מערכת המשפט וויינשטיין הבטיח כי הוא מוכן להפשיל שרוולים. אין להם שטר פתוח, אבל סביר להניח כי גם המאוכזבים מהתנהלותם עד כה יקבלו ברצון את "תיקון העולם" עליו הצהירו אתמול באילת כנגד האולמרטיזם. בבקשה, הדלת פתוחה.

גם היועץ המשפטי יהודה וינשטיין דהר לאילת על מסילת שלטון החוק. הוא הבטיח ללחום בתקיפות נגד השחיתות בעיריות ובשלטון המקומי, ובמשפחות הפשע - ועמד על הקשר ביניהן. דבר דבור על אופניו. ההתייחסות החיובית לדבריהם מתקבלת ברגשות מעורבים. השופט גרוניס יושב בראש הרכב של חמישה, שקיבלו לפני כשנה וחצי את הערעור על זיכויו של אולמרט בפרשיות מעטפות הכסף והטיסות לחו"ל, ועדיין לא הוציאו החלטה מתחת ידם. הישיבה האחרונה התקיימה בתחילת יולי 2013 וגרוניס קרא לצדדים לגלות יעילות, ומה על הכלל לפיו יפה דורש ויפה מקיים? אם כי עתה, לאור בקשת הפרקליטות לפתוח מחדש תיקים אלה, יש הצדקה לעיכוב קל.
כן גם לגבי התנהלותו של וינשטיין, אשר ביקש לסגור את החקירה בפרשה הנושאת את שמם של גבי אשכנזי ובועז הרפז, ואפילו בימים אלה יש עיכוב בהתנהלות הבירור לגבי מי שמילא תפקיד מרכזי במטכ"ל הקודם, אם כי החשדות לגביו אינם מרכזיים.

גרוניס ווינשטיין - כל אחד בנתיבו - ביקש אתמול אשראי מחודש מהציבור הנאור המצדד בעליונות שלטון החוק. גרוניס הגן על מערכת המשפט וויינשטיין הבטיח כי הוא מוכן להפשיל שרוולים. אין להם שטר פתוח, אבל סביר להניח כי גם המאוכזבים מהתנהלותם עד כה יקבלו ברצון את "תיקון העולם" עליו הצהירו אתמול באילת כנגד האולמרטיזם. בבקשה, הדלת פתוחה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully