וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירועי היום בשטחים: שני מטעני חבלה ועשרות תקריות ירי

5.11.2000 / 0:20

סמוך לשיירה של צה"ל בכפר דרום ומורג התפוצצו מטעני חבלה; סמוך להר עיבל נזרק רימון לעבר חיילים; הפלסטינים הודיעו על יותר מ-30 פצועים; שוטר מג"ב נפצע קל מיידוי אבנים


העימותים בין הפלסטינים לכוחות צה"ל נמשכו משעות הצהריים. מטען חבלה התפוצץ הערב ליד כפר דרום בזמן שג'יפ סיור של צה"ל עבר במקום. אחרי הפיצוץ התנהלו חילופי אש בין כוחות הביטחון לפלסטינים. לא היו נפגעים.

מטען חבלה נוסף הופעל בסמוך לשיירה שיצאה מהיישוב מורג שבגוש קטיף. לא היו נפגעים. נזק נגרם לאחד מכלי הרכב. במקביל להפעלת מטען החבלה נורתה אש לעבר השיירה. חיילי צה"ל השיבו באש לעבר מקורות הירי.

רימון הושלח לעבר שיירה של צה"ל שירדה מהר עיבל. לא היו נפגעים. בצומת איו"ש נפצע קל שוטר מג"ב מאבנים שהושלכו לעברו. פלסטינים יידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר חיילי צה"ל גם סמוך לג'נין, מצפון לטול כרם, בחברון, בצמתים באזור רמאללה, ליד ההתנחלות חורש, בכניסה למחנה הפליטים שועפת מצפון לירושלים, בצומת בית ענון שבהר חברון.

במחסום הפירות סמוך לקלקיליה נפתחה אש לעבר חיילי צה"ל. לא היו נפגעים. החיילים השיבו בירי כדורי גומי ורימוני גז.

הפלסטינים הודיעו כי יותר מ-30 אנשים נפצעו בתקריות היום, ביניהם ילדה בת 14 שכדור גומי פגע בראשה. מצבה הוגדר על ידי הרופאים, כמוות קליני. משפחתה טוענת כי נפגעה בשעה שעשתה את דרכה בחזרה מבית הספר.

סמוך למחנה הפליטים בורג' ברצועה התנגשו פלסטינים עם כוחות צה"ל. הם רגמו את עמדת צה"ל במקום בבקבוקי תבערה ואבנים. סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת כי צה"ל השיב בנשק חם ובכדורי גומי. אין נפגעים לכוחותינו. דווח על שבעה פצועים פלסטינים.

סוכנות הידיעות הצרפתית מוסרת כי צה"ל הסיג היום לאחור שני טנקים מהעמדות בצומת קרני.

עדי ראייה סיפרו כי בחילופי האש בחאן יונס נפגעו לפחות עשרה בתי פלסטינים. מדובר צה"ל נמסר כי כוחות צה"ל ירו אש לאחר ירי מאסיבי של הפלסטינים.

סמוך לאזור התעשיה ארז שברצועת עזה מיידים עשרות צעירים פלסטינים אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל. חיילי צה"ל מגיבים באמצעים לפיזור הפגנות. סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת על שני מתפרעים שנפצעו. עוד דווח על פלסטיני שהסתנן לאזור התעשייה והצית מפעל לייצור גומי. המפעל עולה באש.

מוקדם יותר הבוקר עצרו כוחות צה"ל מספר פלסטינים שניסו לחדור מעזה לשטח ישראל דרך גדר המערכת.

במהלך הלילה צה"ל פתח בירי פגזי טנקים לעבר בית סחור לאחר שירי כבד נפתח לעבר מחנה שדמה של צה"ל סמוך לבית לחם - אין נפגעים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully