וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברכה עושה זאת שוב: מדינת ישראל פאשיסטית ועסוקה בציד מכשפות

4.11.2000 / 23:21

אמר הדברים בתגובה על הנחיית היועץ המשפטי לבדוק האם עבר על הפקודה למניעת טרור; במהלך נאום באוניברסיטת ביר-זיית קרא ח"כ מוחמד ברכה לערביי ישראל לקחת חלק באינתיפאדה; היום נחקר גם ח"כ דהאמשה בחשד כי הסית לפגיעה בשוטרים

דבריו של חבר הכנסת מוחמד ברכה שוב גורמים לסערה, ואולי שוב לתיסבוכת פלילית.

במהלך נאום באוניברסיטת ביר-זיית בסוף השבוע , אמר ברכה כי האינתיפאדה צריכה להימשך ויש לברך עליה. לדבריו, התפקיד של ערביי ישראל במשולש, בנגב ובמקומות אחרים, אינו להביע הזדהות עם האינתיפאדה אלא להשתתף בה."אנחנו עם פלסטיני אחד", אמר ברכה "ועלינו ליטול חלק במאבק". לפני כשבוע אמר ברכה: "מי שצריך לעמוד לדין הם אנשי המשטרה שאחראים לרצח 13 מאנשינו".

בעקבות הדברים הורה היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, לפרקליטות לבדוק האם יש בדבריו של ברכה משום עבירה על הפקודה למניעת טרור ואם יש בהם משום הסתה ושבח למעשי אלימות.

בתגובה על החלטת רובינשטיין האשים הבוקר ברכה את רובינשטיין "בציד מכשפות". "יש מגמות של פאשיזם במדינה ורובינשטיין משתתף בכך", אמר. "רק אדם דתי נחוש במיוחד יפעל כך מיד עם צאת השבת ולא יחכה ליום ראשון", הוסיף. רובינשטיין מיהר להגיב על האשמות אלו של ברכה ואמר: "הטענות הן שקר". הוא דחה את ההאשמות כי הוא מפלה בין חקירת ערבים לחקירת יהודים. "אני פועל על פי החוק. זה הקריטריון היחיד", פסק.

כתבתנו הלית לוי מוסיפה: ח"כ עבד אל מלכ דהאמשה נחקר היום במטה הארצי של משטרת ישראל בירושלים. דהאמשה חשוד כי הסית וקרא לאלימות נגד שוטרים. בכניסה לחקריה אמרר: "איני חוזר בי מדברי". מדובר במקרה שאירע לפני כמה חודשים בהפגנה של ערביי ישראל ליד כרמיאל שם אמר: "צריך להגן על עצמנו מכל שוטר שיגיע להרוס את ביתנו". בנוסף, ימים ספורים לפני ביקורו של שרון בהר הבית, קרא דהאמשה להמונים להגן על מסגד אל אקצה. במשטרה טוענים כי מדובר בהסתה לפגיעה באנשי כוחות הביטחון. לחקירה היום יגיע דהאמשה מלווה בתומכים וחברי התנועה האיסלמית. לוואלה חדשות! אמר: "מי שצריך לעמוד לדין הם אנשי המשטרה שטבחו בציבור הערבי ורצחו 13 חללים".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully