וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק לערפאת: "אתה שלחצת את ידו של רבין, שים קץ לנתיב הדמים"

4.11.2000 / 21:37

בנאומו בעצרת הזיכרון לרבין אמר ראש הממשלה: "יצחק, השלום הזה בוא יבוא ביום ההוא, לכשיבוא, תחסר לנו יותר מכל, אתה יצחק. לוחם וחולם של שלום מנהיג אדם חבר"

ראש הממשלה, אהוד ברק, קרא אמש מעל במה מיוחדת שהותקנה עבורו, בכיכר רבין בתל אביב ליו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לחדול מאלימות ולחזור למו"מ. "מכאן אני קורא לערפאת. אתה שלחצת את ידו של יצחק רבין, אל תיתן לקיצונים להוביל אותך בדרך של כאב וסבל לשני העמים. בידך לעצור את ההידרדרות ולשים קץ לנתיב הדמים". לקול קריאות של הקהל, אמר ברק, "אני קורא לך להושיט יד לשלום של אמיצים של כיבוד ועמידה בהסכמים".

בשל דרישות אבטחה, נאם ברק מעל במה מיוחדת שהותקנה עבורו בקצה במת העצרת. מוקף מאבטחים, שלח ראש הממשלה ברכת החלמה מהירה ללאה רבין. "לא כך קיוונו תהיה שנת הזיכרון החמישית יצחק, אנו עוברים מבחן בדבקותנו, בחוסננו הלאומי וביכולתנו להתעלות מעל המחלוקות הפנימיות. למרות הקשים לא איבדנו תקווה, לעולם לא נאבד תקווה".

עוד אמר ברק, "עשינו הכל כדי להביא שלום. בימים אלו אנו אומרים לעצמנו לא להפסיק לרצות שלום, לחלום שלום ולעשות אותו".
לדבריו, במחנה השני לא יעלה על הדעת קיומה של התכנסות המונית שכזו, "כדי להביא את ההנהגה לשלום". עוד הוא אמר, "לא ניתן לייאוש להחליף את התקווה. ניסע לוושינגטון כדי לנסות ולהביא ייצוב ורגיעה לאזור".

ברק ניצל את הבמה כדי להעביר מסר, אולי לערפאת, אולי לוושנגטון. "יעדנו ברורים: להגיע להסדר קבע עם הפלסטינים דרך של מו"מ, לא בתכתיב של כוח ולא בכפייה בינלאומית. השני, להגן בהסדר קבע על אינטרסים ביטחונים חיונים של ישראל תוך יצירת מסגרת לחיים משותפים של שכנות ושיתוף פעולה, לא נכנע לאלימות ונגן בכל מקום על אזרחינו וחיילי צה"ל".

בסיום נאומו אמר ראש הממשלה, "יצחק, השלום הזה בוא יבוא. וגם ביום ההוא, לכשיבוא, תחסר לנו יותר מכל, אתה יצחק. לוחם וחולם של שלום מנהיג אדם חבר".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully