וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סבירות גבוהה לפגישה בין ברק לקלינטון

4.11.2000 / 14:41

כך מסר מנהל לשכת ראש הממשלה, גלעד שר; הפגישה תערך ככל הנראה יום או יומיים לאחר פגישת קלינטון עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת

ראש ממשלת ישראל, אהוד ברק, יסע לפגוש את נשיא ארצות הברית בוושינגטון, אם יוזמן לבית הלבן, לאחר פגישת קלינטון ערפאת השבוע. כך מסר היום מנהל לשכת ראש הממשלה, גלעד שר, בראיון לרשת הסי.אן.אן.

שר מסר כי ברק החליט להשעות את ההחלטה על הנסיעה עד שיתברר אם ערפאת עצמו נענה להזמנה לבוא לוושינגטון. אתמול הודיע, ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, כי ערפאת אכן ייפגש עם הנשיא האמריקאי. "אני מעריך כי יום או יומיים לאחר הפגישה יוזמן גם ראש הממשלה לוושינגטון, ויענה בחיוב להזמנה", אמר מנהל הלשכה, שר.

מקורות בלשכת ברק מסרו כי ראש הממשלה לא ייצא לוושינגטון אם תחול החמרה במצב הביטחוני.

אתמול הודיע הבית הלבן כי הנשיא קלינטון מקווה לפגוש את שני המנהיגים בעתיד הקרוב, כדי להגיע להבנות שיביאו לסיום האלימות בין הצדדים בחמשת השבועות האחרונים. שר ציטט את ראש הממשלה ואמר שפגישה משולשת של המנהיגים לא תתקיים. עדיין לא נקבע תאריך לפגישות המנהיגים, אך הן לא ייערכו כנראה לפני יום שלישי, מועד הבחירות לנשיאות בארה"ב.

ערפאת: עשיתי את שלי

הנשיא קלינטון ויושב ראש הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת ייפגשו בבית הלבן - כך הודיע אמש ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת בתום פגישתו עם מזכירת המדינה האמריקאית, מדלן אולברייט.

המועד המדוייק של הפגישה יקבע מאוחר יותר, אולם נראה שהשניים יפגשו לקראת סוף השבוע הבא, ביום רביעי, אחרי הבחירות לנשיאות בארה"ב.

עריקאת דרש מאולברייט להפעיל לחץ על ישראל, כדי שזו תבטל את הסגר שהוטל על הרשות, ותסיג את כוחותיה מפאתי הערים הפלסטיניות. עריקאת אמור להפגש עם מתאם פעולות השלום של הממשל האמריקאי במזרח התיכון, דניס רוס.

אתמול אמר יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לרשת סי.אן.אן האמריקאית, כי הוא עשה את שלו מבחינת הסכם הפסקת האש,וכעת הוא מצפה שראש ממשלת ישראל ימלא את חלקו בהסכם, ויסיג את כוחות הצבא הישראלים ואת הסגר מעל הערים הפלסטיניות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully