וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קוראים לי ג'ון ואני מכור לטלפון נייד

4.11.2000 / 13:07

מחקר בריטי חדש מגלה כי התמכרותם של בני נוער לטלפונים הסלולריים הביאה לירידה בהתמכרות לסיגריות; על פי המחקר בני נוער לא יכולים להרשות לעצמם מבחינה כלכלית להנות משני העולמות

מאת מוטי גל

טרנד חדש מחליף את הסיגריות בקרב בני הנוער בבריטניה. האטרקציה החדשה, בריאה מעט יותר: הטלפון הסלולרי. חוקרים בריטים מדווחים כי לעלייה בתדירות השימוש בטלפונים סלולריים במהלך העשור האחרון תאמה ירידה מקבילה בעישון, בקרב משתמשים בני 15.

שיעור עישון הסיגריות צנח מ-30 אחוזים ל-23 אחוזים מבני הנוער, כך מגלים עורכי המחקר ממרכז הבריאות באוניברסיטת מנצ'סטר. החוקרים משערים כי הירידה בעישון והעלייה בשימוש בטלפונים ניידים בקרב בני נוער קשורים זה לזה.

לדברי החוקרים, בני נוער רבים אינם יכולים להרשות לעצמם שימוש בשני המותרות, מבחינה כלכלית. לפיכך הם מעדיפים את הטכנולוגיה התקשורתית על פני ההרגל המסרטן.

הסלולרי, כך נכתב בדו"ח, מספק לבני הנוער תחליף הולם לסיגריות. הוא מעניק להם עצמאות, חיי חברה עשירים, מספק את צרכי מרד הנעורים ומחזק את הקשרים עם הסובבים אותם. גם אופן שיווק התקשורת הסלולרית לבני הנוער מתמקד בדימוי וזהות עצמיים בדומה לפרסומות לסיגריות.

המחקר פורסם בגליון נובמבר של הירחון British Medical Journal.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully