וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טיוואן: פיצויים במיליוני דולרים למשפחות נוסעי המטוס שהתרסק

4.11.2000 / 12:44

חברת "סינגפור אייר ליינס" נטלה אחריות מלאה על התרסקות הג'מבו; מחקירת התרסקות הבואינג 747-400 ביום שלישי עולה, כי המטוס לא המריא מהמסלול הנכון; התרסק לאחר שפגע בפיגומים תוך כדי ההמראה; בהתרסקות נהרגו 81 נוסעים ונפצעו 82

חברת התעופה "סינגפור אייר ליינס" תשלם ארבע מאות אלף דולר לכל אחת מ-81 המשפחות שאחד מבניה נהרג בשבוע שעבר בהתרסקות מטוס הג'מבו בשדה התעופה בבירת טיוואן, טאייפה, כך הודיע היום דובר החברה.

החברה נטלה אתמול אחריות מלאה על התאונה. החברה אף תממן את הטיפולים הרפואיים של כל 82 הנוסעים שנפצעו באסון. תשלום ראשון כבר הועבר למטופלים.

התובע הכללי של טיוואן אמר היום שחקירת התרסקות מטוס הג'מבו ביום שלישי בלילה, מצביעה על כך שהמטוס המריא מהמסלול הלא נכון ופגע בפיגומים וציוד לתיקון המסלול תוך כדי ההמראה. "המטוס בעצם לא עזב את האדמה", אמר סונג קו-יה.

דובר של חברת התעופה אמר בתגובה שהחברה מחכה לדו"ח הרשמי על האסון: "כשהאפשרות של בלבול במסלולי ההמראה הועלתה לפני יומיים, אנחנו אמרנו שזה לא סביר שטייס מנוסה יסיע את מטוסו לתוך מסלול חשוך שלא נמצא בשימוש". עם זאת, החברה מקבלת את דברי התובע הכללי והדובר אמר: "אנחנו רוצים להבין איך דבר כזה יכול היה לקרות".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully