וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יוון: אדם חטף אוטובוס ובו 35 תיירים יפנים

4.11.2000 / 12:20

המשטרה היוונית מנהלת מרדף אחרי האוטובוס; החוטף שוחח עם רשת טלוויזיה מקומית ואיים להוציא להורג את כל בני הערובה; לפני שהשתלט על האוטובוס רצח האיש את חמותו ושכנתו

אוטובוס תיירים יפני ובו 35 נוסעים נחטף היום דרומית לאתונה על ידי תושב יוון בן 47, אחרי שרצח את חמותו ושכנתו. החוטף שמניעיו אינם ברורים, הורה לנהג לחזור לאתונה.

המשטרה מדווחת כי החוטף היה מעורב, ככל הנראה, בריב משפחתי אלים לפני שהשתלט על האוטובוס בסמוך לאתר הארכיאולוגי, אפידברוס. רשת טלוויזיה יוונית ששוחחה עם החוטף באמצעות טלפון נייד דיווחה כי הוא אמר: "תאמרו למפקד המשטרה שיעצרו את כל המכוניות שרודפות אחרי או שאני אוציא להורג כל אחד מהנוסעים שנמצאים פה".

במשטרה מעריכים כי החוטף, כריסטוס קנדירס, מחזיק ברובה צייד, באמצעותו רצח את חמותו ושכנתו, ובאקדח. שר הפנים היווני נפגש עם שגריר יפן באתונה כדי לעדכנו במצבם של בני הערובה. בתום הפגישה אמר השר לעיתונאים כי מצבם של בני הערובה טוב וכי לא ידוע על נפגעים.

משטרת יוון מנהלת מרדף אחרי האוטובוס החטוף. במשטרה נערכו למשא ומתן עם קנדירס באמצעות צוות פסיכולוגים מיוחד. החוטף סיפר לרשת הטלוויזיה כי אחרי שרב עם משפחתו וחבריו בעירו, גלץ, הוא נסע לכיוון האתר אפידברוס, הצית את רכבו והשתלט על האוטובוס. "אין דרך אחרת בגלל זה הגעתי לזה. הם לא יתפסו אותי. יש לי אקדח 9", אמר קנדירס. לא ברור אם הוא התכוון לאקדח 9 מילימטר, או לתשעה קליעים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully