וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"אל-חיאת": הפלסטינים מסכימים להרכב הוועדה שקבע האו"ם לבדיקת אירועי הדמים

4.11.2000 / 10:21

העיתון טוען כי הוועדה תורכב מחמישה נציגים: שניים מארה"ב, טורקי, נורבגי ונציג מהאיחוד האירופי; ארה"ב ממתינה לתשובה סופית מצד ישראל, לאחר שכבר נתנה את הסכמתה העקרונית; בראש הוועדה צפוי לעמוד שר החוץ האמריקאי לשעבר, וורן כריסטופר

מאת שי שריג

מקורות יודעי-דבר באו"ם מגלים כי תהליך הקמת הוועדה לבדיקת אירועי "אינתיפאדת אל-אקצה" והגורמים להתלקחות האחרונה בין ישראל לפלסטינים, נמצא בשלביו הסופיים, בהתאם להבנות שהושגו בין ברק לערפאת בפסגת שארם א-שייח'.

העיתון הערבי הבינלאומי "אל-חיאת" מדווח הבוקר כי הוחלטת שהוועדה תורכב מחמישה נציגים: שני סנאטורים אמריקאים, ושלושה נציגים נוספים מטורקיה, נורבגיה והאיחוד האירופי. בוועדה יהיו חברים: הסנאטור האמריקני לשעבר, ג'ורג' מיטשל; הסנאטור וורן רדמאן; נשיא טורקיה לשעבר, סולימאן דמירל; נציג האיחוד האירופי, חאבייר סולאנה; ונציג נורבגי שטרם נקבע סופית – שר החוץ הנורבגי הנוכחי או קודמו. נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, אמר השבוע כי האדם שיעמוד ככל הנראה בראש הוועדה יהיה וורן כריסטופר, שר החוץ לשעבר.

לעיתון "אל-חיאת" נודע כי ישנה הסכמה פלסטינית על הרכב הוועדה וכי ארה"ב ממתינה לתשובה סופית מהצד הישראלי, לאחר שתשובתה הראשונה, הלא רשמית, של ישראל הייתה חיובית. עוד צויין כי ארה"ב פועלת להכריז על הקמת הוועדה בהקדם האפשרי. לאחר הקמת הוועדה יפרסמו אהוד ברק ויאסר ערפאת הודעות מקבילות, בהן הם מדגישים את המשך מאמציהם להפסקת האלימות בשטח.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully