וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנהיג החמאס: אפשר להגיע לשלום עם ישראל במסגרת גבולות 67'

4.11.2000 / 10:13

בראיון לעיתון ספרדי הדגיש כי הוא מתנגד להבנות שהושגו בפגישת פרס-ערפאת; בכיר בחמאס מכחיש דברי יאסין ומסביר: השייח' דיבר בעבר על אפשרות להשגת שביתת נשק זמנית, אך זו איננה עומדת כעת על הפרק; המופתי של ירושלים: ממשלת אחדות תוביל לעימות פלסטיני-סורי-לבנוני

מאת שי שריג

המנהיג הרוחני של תנועת החאמס, השייח אחמד יאסין, אינו פוסל את האפשרות שיושג שלום עם ישראל, אם היא תסכים לסגת לגבולות 67'. בראיון שהתפרסם אתמול ביומון הספרדי "איי.בי.סי" אמר השייח' יאסין: "ניתן להגיע לשלום עם ישראל, אם היא תיסוג מכל האדמות שכבשה בשנת 67'".

יאסין הבהיר: "כשאני מדבר על האדמות הפלסטיניות, אני מתכוון לאדמות שנכבשו מאז 48', אך אנו עשויים להסכים להגיע לשלום עם הישראלים, אם הם ישיבו לנו את כל האדמות שנכבשו בשנת 67'". עוד אמר יאסין כי הוא דוחה בתוקף את הסכם הפסקת האש שהושג בין ישראל לפלסטינים בפגישת פרס-ערפאת שנערכה ביום חמישי האחרון.

בתוך כך, מכחיש הבוקר אחד מבכירי החמאס ברצועת עזה, איסמאעיל האנייה, את דבריו של יאסין. האנייה מסביר: "דברים אלה אינם נכונים. השייח' יאסין אומנם דיבר בעבר על אפשרות שתושג 'שביתת נשק זמנית' עם ישראל, אך לא 'שלום'. שביתת הנשק הותנתה בנסיגה ישראלית מלאה מהגדה המערבית, מרצועת עזה ומירושלים; סילוק כל גילויי הכיבוש הישראלי; פירוק ההתנחלויות והפסקת ההתקפות על העם הפלסטיני. ואולם שביתת נשק זו איננה עומדת כעת על הפרק מצד החמאס", הדגיש האנייה.

בתוך כך אמר היום המופתי של ירושלים, השייח' עיכרמה סברי, אמר היום כי אם תקים ישראל ממשלת אחדות לאומית תפרוץ מלחמה לא רק בינה לבין הפלסטינים אלא גם בינה לבין סוריה ולבנון. בראיון לעיתון הספרדי "אל פאיס" אמר סברי כי תהליך השלום לא הניב פירות , התיסכול גדול וזה מה שגרם לפיצוץ האחרון.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully