וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"איראן תתמוך בכל החלטה של החיזבאללה בעניין חיילי צה"ל החטופים"

4.11.2000 / 8:40

כך אמר אתמול סגן שר החוץ האיראני בפגישה עם מנהיג החיזבאללה, חסן נסראללה, בביירות; סגן השר נפגש גם עם נשיא לבנון אמיל לאחוד; בכיר בארגון: אנו נחושים לפעול לשחרור אזור שבעא

מאת שי שריג

איראן הודיע כי תתמוך בכל החלטה של מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה בדבר שלושת השבויים הישראלים שבידיו.

"אנו תומכים בכל החלטה של החיזבאללה בעניין חיילי צה"ל החטופים, אמר סגן שר החוץ האיראני, מוחמד סאדר. סאדור נועד אתמול בביירות עם נסראללה. הוא אף נפגש עם נשיא לבנון, אמיל
לאחוד, אך הכחיש כי שוחח עמו בעניין חיילי צה"ל החטופים.

החיזבאללה אמר היום כי ישראל לא תעז לצאת למלחמה בלבנון משום שהיא יודעת שחיילי הארגון פרוסים לאורך הגבול מאז נסיגת ישראל.
"צה"ל מודע לאיום הביטחוני שאנשינו מהווים ולעוצמת הארגון", כך אמר השייח' נביל קאווק, הממונה על דרום לבנון מטעם החיזבאללה, בכינוס איסלמי בצור.

חיזבאללה: ישראל שוקלת ליסוג משבעא

"האויב אינו מעיז להיכנס למלחמה נרחבת, משום שהוא יודע שיכולות ההתנגדות התגברו לאחר שחרור הדרום וכי ביטחון ישראל מאוים כעת יותר מתמיד", אמר קאווק תוך שהוא מזלזל באיומים שמשמיעה ישראל להתקיף את לבנון. "מדובר באיומי סרק. ישראל מנהלת מתקפה דיפלומטית רחבת-היקף נגד לבנון, אך איננה יכולה לשנות דבר בעמדת ההתנגדות וביכולתה" – הדגיש קאווק והוסיף כי החיזבאללה איננו מכיר בקו הגבול הכחול שסימן האו"ם לנסיגת צה"ל מלבנון, וכי ארגונו נחוש לפעול כדי לשחרר את אזור שבעא ואת כל האסירים המוחזקים בבתי הכלא בישראל.

הבכיר בחיזבאללה חשף כי ישראל שוקלת לפנות גם את אזור שבעא, הממוקם במורדות החרמון, באזור הר דב. "הצבא הישראלי החל לבחון אפשרות לסגת מחוות שבעא, וכעת מתבצעות עבודות ביצורים באזורים שמאחורי שבעא".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully