וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האש בשטחים נמשכת

4.11.2000 / 16:15

מטען חבלה הופעל הערב נגד שיירה של צה"ל שירדה מהר עיבל; לא היו נפגעים. נמשכים יידויי אבנים ובקבוקי תבערה במקומות רבים בגדה וברצועה; הפלסטינים מדווחים על יותר מ-30 פצועים במהומות מהבוקר; צה"ל עצר מספר פלסטינים שניסו לחדור לישראל דרך גדר המערכת בעזה


העימותים בין הפלסטינים לכוחות צה"ל נמשכים משעות הצהריים. מטען חבלה הופעל הערב נגד שיירה של צה"ל שירדה מהר עיבל. לא היו נפגעים.

בצומת איו"ש נפצע קל שוטר מג"ב מאבנים שהושלכו לעברו. פלסטינים יידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר חיילי צה"ל גם סמוך לג'נין, מצפון לטול כרם, בחברון, בצמתים באזור רמאללה, ליד ההתנחלות חורש, בכניסה למחנה הפליטים שועפת מצפון לירושלים, בצומת בית ענון שבהר חברון.

במחסום הפירות סמוך לקלקיליה נפתחה אש לעבר חיילי צה"ל. לא היו נפגעים. החיילים משיבים בירי כדורי גומי ורימוני גז.

הפלסטינים הודיעו כי יותר מ-30 אנשים נפצעו בתקריות היום, ביניהם ילדה בת 14 שכדור גומי פגע בראשה. מצבה הוגדר על ידי הרופאים, כמוות קליני. משפחתה טוענת כי נפגעה בשעה שעשתה את דרכה בחזרה מבית הספר.

סמוך למחנה הפליטים בורג' ברצועה התנגשו פלסטינים עם כוחות צה"ל. הם רגמו את עמדת צה"ל במקום בבקבוקי תבערה ואבנים. סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת כי צה"ל השיב בנשק חם ובכדורי גומי. אין נפגעים לכוחותינו. דווח על שבעה פצועים פלסטינים.

סוכנות הידיעות הצרפתית מוסרת כי צה"ל הסיג היום לאחור שני טנקים מהעמדות בצומת קרני.

עדי ראייה סיפרו כי בחילופי האש בחאן יונס נפגעו לפחות עשרה בתי פלסטינים. מדובר צה"ל נמסר כי כוחות צה"ל ירו אש לאחר ירי מאסיבי של הפלסטינים.

סמוך לאזור התעשיה ארז שברצועת עזה מיידים עשרות צעירים פלסטינים אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל. חיילי צה"ל מגיבים באמצעים לפיזור הפגנות. סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת על שני מתפרעים שנפצעו. עוד דווח על פלסטיני שהסתנן לאזור התעשייה והצית מפעל לייצור גומי. המפעל עולה באש.

מוקדם יותר הבוקר עצרו כוחות צה"ל מספר פלסטינים שניסו לחדור מעזה לשטח ישראל דרך גדר המערכת.

במהלך הלילה צה"ל פתח בירי פגזי טנקים לעבר בית סחור לאחר שירי כבד נפתח לעבר מחנה שדמה של צה"ל סמוך לבית לחם - אין נפגעים.

שלושה חיילים ואזרח ישראלי נפצעו אתמול

הפלסטינים מדווחים על שלושה הרוגים במהומות אתמול בשטחים. צעיר בן 18 נהרג מאש חיה שנורתה באזור רמאללה. פלסטיני בן 25 נהרג במהלך חילופי האש באזור טול כרם. אמש דיווחו הפלסטינים על הרוג שלישי, צעיר בן 15 שנפגע מירי כוחות צה"ל בכפר חיזמה.

שלושה חיילי צה"ל נפצעו באורח קל מידויי אבנים בחברון. חייל נוסף נפצע מיריות שנורו לעבר כוח צה"ל בצומת איו"ש. החייל נפגע ברגלו. ארבעת החיילים פונו לקבלת טיפול. צה"ל חידש את העוצר על הפלסטינים בחברון בעקבות חילופי אש שהתנהלו שם אתמול. אזרח ישראלי נפצע באורח קל לאחר שבכניסה לבית"ר עילית התהפך רכבו שנפגע מאבנים שנזרקו לעברו.
מסוק.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully