וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שישי עצוב במחנה יהודה

3.11.2000 / 16:49

אחרי הפיגוע אתמול השוק היום חצי ריק; שוטרים, חיילים ומג"בניקים, לעומת זאת, יש בשפע; והעסקים? העסקים בזבל

מאת גיל כהן מגן

המוכרים בשוק מחנה יהודה מכירים את השגרה העצובה הזו. שגרת הפיגועים. הפיצוץ עוצר את ההמולה המוכרת ולכמה שעות יש המולה חדשה: שוטרים, לוחמי מג"ב, חיילים, פרמדיקים של מד"א, אנשי חסד של אמת, כתבים, צלמים ומקליטים. לרגע יש תחושה שכולם כאן, במחנה יהודה.

ביום שאחרי יש תמיד פחד ופחות אנשים אבל אף פעם לא באותו סדר גודל כפי שהיה היום. 11:00 בבוקר, יום שישי, בשוק רק עשרות בודדות של אנשים מסתובבים ועורכים את קניות השבת שלהם. ביום שישי רגיל יש פה בין 2,000 ל-3,000 איש.

הסימטאות ריקות, הבאסטות עומדות מיותמות, המוכרים מיואשים מנסים למכור ואין קונים. "ביום רגיל הייתי עושה 2,000, 3,000 שקל עד עכשיו, היום עשיתי בקושי 50 שקל. בוא תראה, הקופה שלי ריקה", אמר הבוקר אחד המוכרים. "במצב כזה, גם אני הייתי מעדיף לקנות בסופר", אמר מוכר אחר לוואלה! חדשות.

האנשים המדירים רגלם מהשוק אינם התופעה החדשה היחידה. את פניהם של הבאסטיונרים שהגיעו הבוקר לעבודתם קידמו כתובות נאצה התומכות בכהנא ופועלו. הכתובת "כהנא צדק" מתנוססת מאחורי לוחם מג"ב שעיניו משוטטות ומחפשות את המפגע הבא לא עושה טוב לעסקים.
יהיה מי שיגיד שעל כל קונה יש כאן איש ביטחון. כל שני מטר אפשר להיתקל בלוחם מג"ב, חייל צה"ל או שוטר, מחק את המיותר.

מי שכן באים הם הסקרנים. כמה ישראלי - לבוא ביום שאחרי לראות את כפפותיהם של אנשי מד"א המושלכות על האספלט שבער רק אתמול. הם באים לבדוק איפה בדיוק עמדה המשאית, איפה התפוצצה מכונית התופת.

צריך לחזור לשגרה - הקלישאה הכל כך מוכרת וכל כך כואבת. נציגי העירייה שבאו לנקות את שרידי האתמול, ניקו את הפיח, את הזכר שנותר על הקירות. שמאי חברות הביטוח באו לאמוד את הנזק ואנשי חברת החשמל לתקן אותו.

יכול מאוד להיות שבשבוע הבא יהיה השוק שוב הומה אדם, עד הפיגוע הבא.

הקאמבק של כהנא

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully