וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נזקי הסופה: מיליוני שקלים

19.1.2000 / 7:00

תימשך בימים הקרובים, אבל השיא כבר מאחורינו

הסופה החזקה שהחלה אתמול, גרמה לתקלות מקומיות רבות ברחבי הארץ, בעיקר בצפון, בחיפה ובקריות. למעט פציעתו קל של אדם בחיפה, כתוצאה מקריסת עץ על מכוניתו, לא התממשו התחזיות המאיימות לקראת הסופה, ועד לשעות הלילה לא נדרש לפנות אנשים מבתיהם.
רוחות דרומיות בעוצמה של 80-50 קמ"ש נשבו ברחבי הארץ. בנגב השתוללו סופות חול, ובתל-אביב כיסה אובך את העיר במשך שעות אחדות. הרוח החזקה גרמה לנפילתם של עצים ולהעפת גגות, ולתקלות רבות במערכת החשמל. כבלים רבים נקרעו ונותקו, אנטנות עפו ויצאו מכלל פעולה, ופעולת הרמזורים במקומות רבים שובשה, דבר שגרם לפקקים גדולים. בצמתים אחדים בארץ, נעקרו ממקומם עמודי תאורה, תמרורים ורמזורים מעוצמת הסופה. בצה"ל הופסקו אתמול האימונים והטיסות כמעט לחלוטין. שדה התעופה דב בתל-אביב נסגר, אך בשדה התעופה בן-גוריון נמשכה תנועת המטוסים כסדרה. במרכז השלטון המקומי מעריכים את נזקי הסופה במיליוני שקלים.
להערכת השירות המטאורולוגי, שיא הסופה כבר מאחורינו. היום תורגש הקלה ברוחות, ומחר שוב יתחזקו הגשמים והרוחות, אך לא יגיעו לעוצמות של אתמול. הסערות לא גרמו עד כה לעליית מפלס הכנרת אבל התחזית היא כי הוא צפוי לעלות מעבר לקו האדום הרשמי. ביום שישי צפויה הקלה במזג האוויר, ובשבת שוב תהיה התחזקות. סופת השגלים בחרמון נמשכת, והלילה נוספו לו 30 ס"מ שלג. בחלקו העליון, שכבת השלג מגיעה ל-2 מטר. היום יהיה האתר סגור.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully