וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הובא למנוחות סמל שלמה אדשינה ז"ל

3.11.2000 / 13:18

נהרג שלשום בתקרית ליד הכפר אל-ח'אדר; עלה מניגריה לפני שלוש שנים; היווה מופת של קליטה מוצלחת בארץ; מפקדו: "הוא היה לוחם מזן נדיר"


סמל שלמה אדשינה ז"ל, החייל בן ה-19 שנהרג בתקרית הירי באל-חאדר, הובא הבוקר למנוחות בקיבוץ צאלים. אדשינה היה חייל בודד מניגריה שהתגורר בקיבוץ.

שלמה הוא בנו של שמשון, כומר קתולי שהתגייר. הוא עלה ארצה עם משפחתו לפני שלוש שנים, אימו נותרה בניגריה. לאחר גיוסו לצה"ל עזב אדשינה את בית אביו בדימונה ועבר להתגורר אצל משפחה מאמצת בקיבוץ צאלים שבנגב, במטרה להתערות בחברה הישראלית. לפני יותר משנה התגייס שלמה לנח"ל, והיה לחייל הניגרי הראשון בתולדות צה"ל.

מפקדו של שלמה, סא"ל יהודה פוקס, ספד לו: "נהרגת תוך כדי ביצוע משימה. שלמה היה לוחם מזן נדיר. הוא היה סמל של הפלוגה, אדם שמח שהנהיג את כולם".

מימון ורותי ביטאן, הורי משפחתו המאמצת, סיפרו: "הוא היה בחור צנוע וטוב לב, מורעל על הצבא, וידע להעריך כל מה שעושים עבורו. בצאלים הוא מצא בית חם".

אדשינה, התפרסם בכלי התקשורת בזכות הקליטה המוצלחת שעבר. הוא שלט בארבע שפות, עברית, ניגרית, רומנית ורוסית. ובשל כך משך אליו גם כתבים זרים שנהנו לראיין את העולה החדש מהנח"ל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully