וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כוננות בירושלים לקראת סיום התפילה בהר הבית

3.11.2000 / 12:03

מחוץ לשער שכם החלו להתפלל מאות צעירים שכניסתם למתחם הר הבית נמנעה; במזרח העיר הופצו כרוזים הקוראים לעימות עם השוטרים; רק מתפללים בני 45 יורשו להיכנס לתפילה; הג'יהאד האסלאמי איים כי אנשי הארגון יבצעו פיגוע נוסף בקרוב

ירושלים בכוננות: המשטרה בבירה נערכת בכוחות מתוגברים לקראת סיום תפילות יום השישי של המוסלמים בהר הבית. עד עתה הגיעו לאזור כ-5,000 מתפללים. מחוץ לשער שכם החלו להתפלל מאות צעירים, שעוכבו בדרכם לתפילה בהר על ידי השוטרים, מחשש שיתפרעו לאחר התפילה. מעל כיפת הסלע שבהר הבית הוצבו דגלים של החיזבאללה, החמאס, הרשות הפלסטינית ושל עיראק.

השוטרים הפריחו בלון ועליו מצלמה כדי לעקוב אחר המתרחש במתחם ההר אם יפרצו מהומות בתום התפילה. ברחבי מזרח ירושלים הופצו הבוקר כרוזים הקוראים לתושבים להתעמת עם השוטרים עם סיום התפילה. אתמול החליטה המשטרה שרק מתפללים מוסלמים בני 45 ומעלה יורשו לעלות להר הבית, על מנת להפחית את הסיכויים למהומות.

הפלסטינים מתכוונים לערוך היום תהלוכות בראשות מנהיגים דתיים מוסלמים ונוצרים. תנועת החמאס הודיעה, כי כמו בכל יום שישי יצאו המתפללים במסגדים להתנגד לכיבוש הישראלי.

כוחות הביטחון נערכים לאפשרות שארגוני הטרור ינסו לבצא פיגוע נוסף, לא פוסלים את האפשרות שהחוליה שהפעילה אתמול את מכונית התופת בליד שוק מחנה יהודה בירושלים, תנסה לבצע פיגועים נוספים.

הג'יהאד האסלאמי, שקיבל עליו אתמול את האחריות לפיגוע, הודיע כי בכוונת אנשי הארגון לקיים פיגועים נוספים בתקופה הקרובה. הארגון קרא לפלסטינים להפוך את יום השישי ליום זעם ולהתעמת עם הכוחות הישראליים.

קטטה בין מתנחלים לפלסטינים בחברון

בחברון התפתח הבוקר עימות פיזי בין מתנחלים לפלסטינים, לאחר שהמתנחלים נכנסו לשוק הערבי במחאה על החלטת צה"ל לפתוח את השוק, לאחר מספר ימים בהם היה סגור. הפלסטינים יידו אבנים לעבר חיילי צה"ל ולעבר שכונת אברהם אבינו. קשיש ערבי נפצע קל מרימון הלם שהשליכו החיילים.

מטען חבלה התגלה הבוקר בגבול ישראל-מצרים. הפלסטינים ירו יריות לעבר החיילים שעה שניטרלו את המטען. החיילים השיבו באש אל עבר מקורות הירי. לא היו נפגעים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully