וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אל תזהמו אותי עם הודעות

3.11.2000 / 10:06

מחקר חדש בארה"ב מגלה כי מכשירי הזימונית הנישאים ע"י הרופאים בבתי החולים עלולים ליצור זיהום; כירורג מומחה: רופאים גרועים בהיגיינה אישית

מאת מוטי גל

לא תמיד משתלם להיות זמין. מחקר חדש בארה"ב, חשף כי מכשירי הביפר של המטפלים המסורים, עלולים ליצור זיהום בקרב החולים.

על פי החוקרים, המכשיר האלקטרוני התמים לכאורה מהווה קרקע פורייה להיווצרות מיקרואורגניזמים, ולפיכך עלול לתרום להפצתם של זיהומים מחולה לחולה. המחקר פורסם בהרחבה בגיליון החודש של הירחון למניעת זיהומים.

החוקרים בדקו 36 מכשירי זימוניות של רופאים מבית חולים עירוני בארה"ב וגילו כי קרוב ל-50% מהמכשירים נשאו עליהם לפחות זן אחד של חיידקים מעוררי מחלה. החוקרים הוציאו מכלל חשבון את אוכלוסיות החיידקים המצויים על העור, ואינם נחשבים לתחלואתיים.

כירורג מומחה באוניברסיטת מיאמי שבפלורידה, ד"ר ניקולאס נאמיאס, אינו מופתע מהתוצאות. "רופאים ממש גרועים ברחיצת ידיים והגיינה אישית" אמר, "וזה משהו שאסור שיקרה. אסור לעבור מחולה לחולה מבלי לשטוף ידיים". וכשידיים לא נקיות בודקות הודעות במכשיר הזימונית החולה סובל, גם את הציפצוף המעיק וגם את הזיהום המסוכן. נאמיאס מקווה כי המחקר יעודד יותר רופאים ועובדי בריאות להקפיד על רחיצת ידיים. "הדבר האחרון שעל הרופא לגעת בו אחרי שטיפת ידיים הוא מטלית הנייר", הוא הוסיף.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully