וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אם.טי.וי - אולי גם בגרסת כחול לבן

3.11.2000 / 10:05

רשת המוסיקה הבינלאומית שוקלת להקים ערוץ מוסיקה מיוחד לישראל; הערוץ יביא "לתמיכה כלכלית במוסיקה בישראל" אומרים שם; בימים אלה נאבקת הרשת עם משרד התקשורת, שמתכוון לאסור על פרסום ישראלי ברשתות הבינלאומיות

סגן נשיא אם.טי.וי אירופה לשיווק ופרסום, סיימון לואיס, הודיע אתמול כי נשקלת האפשרות להקים ערוץ מוסיקה מיוחד לישראל, כך מפרסם הבוקר "הארץ". לדברי לואיס, אם.טי.וי משדרת ב-139 מדינות, ובחלק מהן כבר הוקם ערוץ מיוחד המותאם לטעם המוסיקלי של הנוער המקומי.

מהנתונים שבידי לואיס עולה כי שלושה אחוז מבני הנוער בישראל צופים באם.טי.וי בכל שעת שידור. הצפייה עולה ל-15 אחוזים בעת שידור תוכניות מיוחדות.

לואיס גילה כי כבר לפני שנתיים הם החלו לתכנן ערוץ מיוחד לישראל אבל "התערבות הרגולטור הישראלי (מועצת הכבלים והלווין ומשרד התקשורת) הופכת את המצב לבלתי אפשרי. למרות זאת, עדיין בכוונתנו להקים לנוער בישראל את הערוץ שהם בוחרים בו".

לדבריו, המשמעות הגדולה של ערוץ מקומי היא כלכלית, "מאחר שיתבצעו השקעות בחברות הפקה מקומיות, במגוון אירועים והופעות, ותהיה תמיכה כלכלית במוסיקה בישראל".

אם.טי.וי היא חלק מפורום של ערוצים שונים שהוקם לאחרונה כדי להיאבק בתוכנית של מועצת הכבלים והלווין ומשרד התקשורת, שמתכוונים לאסור על פרסום ברשתות הטלוויזיה הבינלאומיות המשודרות בכבלים ובלווין בישראל. בפורום חברות גם רשתות טלוויזיה רוסיות, ערוץ המזרח התיכון, ערוץ סטאר וורלד וערוץ המוסיקה VH1 וכן נציגי איגוד המפרסמים, נציגי איגוד הפרסום הישראלי ונציגי החברות לתכנון מדיה.

מנתונים של איגוד המפרסמים עולה כי עלות פרסום לנוער בשעות השיא בערב בערוץ 2 היא כפולה, כ-194 דולר בממוצע, לעומת הפרסום באם.טי.וי שעולה 106 דולר בממוצע.

מנגד טוענים במשרד התקשורת כי האיסור לפרסום ברשתות הללו נועד לסייע לערוץ 3 החדש, הערוץ המסחרי, שאמור לעלות לאוויר לקראת סוף 2001, ולערוצים היעודיים, שהכנסותיהם יגיעו מפרסום.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully