וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנהיג הג'יהאד האסלאמי: אין קשר בין הפיגוע בירושלים להסכם פרס - ערפאת

3.11.2000 / 8:19

רמדאן עבדאללה שלאח מבהיר הבוקר: עד כה נהגנו לפעול נגד חיילים. פיגועים נגד אזרחים ישראלים היא חריגה, מבחינתנו, אך נובעת מכורח הנסיבות ומצעדי ישראל נגד הפלסטינים; מזהיר את ערפאת: מעצר פעילי ג'יהאד אסלאמי עלול לעורר מאבקים בתוך העם הפלסטיני


מאת שי שריג

מנהיג הג'יהאד האסלאמי, רמדאן עבדאללה שלאח, מדגיש הבוקר כי אין כל כל קשר בין הפיגוע, שביצע אתמול ארגונו בשוק מחנה יהודה בירושלים, לבין הסכם הפסקת האש, שהושג בין פרס לערפאת.

בראיון ליומון הלבנוני "א-ספיר" מסביר שלאח: "הפעולה בוצעה במסגרת מאזן האימה שכפה האויב הישראלי עם כיבוש פלסטין. איננו סבורים, כי יש לכרוך את פעילות הג'יהאד להתפתחות מדינית כלשהי, גם אם זה נראה כך. הפעולה שביצענו היא חלק מהתגובה הכללית של העם הפלסטיני, בפרט לאחר שעשרות פלסטינים מתו ואלפים נפצעו".

לעם הפלסטיני יש אופציות נוספות, מציין שלאח ומוסיף: "מהרגע שהג'יהאד האסלאמי חידש את פיגועיו, תחת השם "פלוגות ירושלים", התחלנו בשלב חדש של פעילות מגוונת ושימוש באמצעים רבים יותר. עוד אמר: ההבדל בין שיטת הפעולה בגוש קטיף נגד החיילים לבין הפיגוע בירושלים נובע מיעד הפעולה: תמיד התמקדנו בפעולות נגד חיילים. פגיעה באזרחים היא, מבחינתנו, יוצאת דופן. אך השימוש בשיטה זו נובע מצעדי הדיכוי הישראליים הננקטים נגד העם הפלסטיני, ומהווה הגנה עצמית פלסטינית מפני הפשעים שעושה האויב הציוני כלפי בני עמנו".

"על האויב להבין כי גם אנחנו מסוגלים לזרוע פחד בלב כל אזרח ישראלי בירושלים, בבית ג'אלה ובמקומות נוספים. הג'יהאד האסלאמי עושה מאמצים לתאם בין כל הגורמים הפועלים ברשות הפלסטינית כדי לפעול נגד ישראל". שלאח הוסיף, כי אין כל קשר בין העצורים ששוחררו על ידי הרשות הפלסטינית לבין חידוש הפיגועים נגד ישראל. הוא גם הזהיר את הרשות הפלסטינית מפני מעצר פעילי הג'יהאד האסלאמי. "צעד שכזה עלול להביא לסכסוכים פנימיים בתוך הזירה הפלסטינית".
0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully