וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקבינט החליט: ממשיכים להבליג

3.11.2000 / 7:34

פרס: ערפאת העביר הוראה ברורה לכוחות בשטח להפחית את האלימות; בן עמי קורא לתת לפלסטינים ארכה של 48 שעות; ההודעה המשותפת של ברק ויו"ר הרשות הפלסטינית על הפסקת האש לא נמסרה אתמול

למרות פיגוע התופת אתמול בירושלים והאש שבערה בשטחים, החליט אתמול הקבינט הביטחוני להמשיך במדיניות ההבלגה. השרים, בראשות ראש הממשלה, אהוד ברק, החליטו שלא לבצע את המלצות הדרג הצבאי לתקוף מטרות איכות ברשות הפלסטינית.

בישיבה שמעו השרים סקירה מודיעינית בה נאמר, כי יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, פועל להרגעת השטח ויש לתת לו אפשרות למצות את האפשרות.

בתום הישיבה אמר גורם ביטחוני כי מוטב לתת צ'אנס לערפאת להשקיט את השטח ושתגובה צבאית ניתן יהיה להנחית בכל עת. גם שר החוץ, שלמה בן עמי, השוהה בארה"ב, אמר כי צריך לתת ארכה של 48 שעות לרשות.

השר שמעון פרס, שנועד בליל יום רביעי עם ערפאת, שוחח אתמול עם גורמים ברשות וקרא להם לממש את ההסכם אליו הגיעו השניים. בראיון הבוקר לקול ישראל הוא אמר, כי ידוע שערפאת נתן הוראות להרגיע את השטח.

בשלב זה נראה כי ההודעה המשותפת, שהיתה אמורה לצאת במקביל מלשכותיהם של ראש הממשלה ויו"ר הרשות, לא תצא אל הפועל. ההודעה אמורה היתה להימסר אתמול בשעה 14:00, אולם נדחתה שוב ושוב. מלשכתו של ברק לא נמסר האם הדחייה היא בשל הפיגוע בירושלים או בשל חילוקי דעות עם לשכת ערפאת על נוסח ומועד מסירת ההודעה.

המתנחלים: ההבנות מתירות לפגוע בנו


הרשות הפלסטינית פירסמה אתמול הודעה רשמית בשמו של ערפאת להפסקת האלימות: "הנהגת הרשות קוראת למפגינים לצאת להפגנות שקטות ולא אלימות, למען האינטרסים הצודקים והלגיטימים של העם הפלסטינים". בישראל הביעו קורת רוח מסויימת מההודעה, אולם הביעו דאגה מהפרשנות הפלסטינית למושג "הפגנות שקטות". החששות הן כי מבחינתם כולל הדבר גם יידוי אנבים ובקבוקי תבערה.

המתנחלים אמרו אתמול כי ההבנות שהושגו בין פרס לערפאת מתירות פגיעה בהם. הם אמרו כי בסופו של דב הן דומות להבנות "ענבי זעם" שהושגו בלבנון, שאיפשרו לחיזבאללה לשמור על מידה מסויימת של אלימות בשטח.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully