וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בוש מודה בנהיגה בשכרות

3.11.2000 / 7:21

היום נחשף כי לפני 24 שנים נעצר ג'ורג' וו. בוש על נהיגה בשכרות; הגילוי מתפרסם ארבעה ימים לפני הבחירות בארצות הברית; המירוץ הצמוד לנשיאות נמשך ובסקרים זוכה בוש ליתרון קל, בגדר הטעות הסטטיסטית

המועמד הרפובליקני לנשיאות, ג'ורג' וו. בוש, נעצר על נהיגה בשכרות לפני 24 שנים, אישרה דוברת מטעמו היום. בוש, אז בן 30, נעצר בספטמבר 1976 במיין, לא רחוק מאחוזת הקיץ של משפחתו, אחרי בילוי לילי עם חברים.

הוא הודה בעבירה, שילם קנס של 150 דולר ורשיון הנהיגה שלו הושעה ל"תקופת זמן".

הגילוי, שדווח לראשונה היום בלילה בערוץ החדשות של פוקס, מגיע בנקודה קריטית, כמה ימים בלבד לפני הבחירות בארצות הברית, אחד מהמירוצים הצמודים ביותר במשך דורות. בוש מחזיק ביתרון קטן מאוד, בגדר הטעות הסטטיסטית, בסקרים מול יריבו הדמוקרטי, סגן הנשיא אל גור.

בוש אמר בתגובה שהוא מתחרט על התקרית: "אני אומר לעיתים קרובות שלפני הרבה שנים עשיתי כמה טעויות". בוש גם הביע פליאה על עיתוי הפרסום: "הנה אנחנו ארבעה ימים לפני תום המירוץ ואנחנו דנים על משהו שקרה לפני 24 שנים", והוסיף שהוא כבר לא שתה 14 שנה.

אשתו של בוש, לורה, התקשרה לבנותיהן התאומות בנות ה-18, כדי לספר להן את מה שהיה שמור כסוד בעברו, אמרו בכירים במטהו.

בוש זכה היום גם לתמיכתו של מנהיג מפלגת הרפורמה, רוס פרו, שאמר "הוא עשה עבודה יוצאת מהכלל בתור מושל".

במקביל, בעקבות המצב בסקרים, יצא נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, לסיורים בקליפורניה ועודד את תומכי המפלגה הדמוקרטית לצאת ולהצביע בבחירות ביום שלישי הבא. פרשנים אומרים שהמפלגה הדמוקרטית קראה לקלינטון לעזור, משום שבמפלגה מודאגים שבקליפורניה, שהצביעה עבור הדמוקרטים בשתי מערכות הבחירות האחרונות, עלולה לעבור התמיכה לרפובליקנים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully