וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

למרות הפיגוע בירושלים - דיזינגוף סנטר מפוצץ

2.11.2000 / 19:58

מתיחות בשבועות האחרונים? בתל אביב הכל נמשך כרגיל; דיזנגוף סנטר היום לאחר הפיצוץ ממשיך להיות עמוס כבכל יום אחר; סועדת במקדונלדס: "זו המדינה שלנו ואסור לנו לשכוח את זה. זה מפחיד אבל אני לא אמנע מהילדים להסתובב היכן שהם רוצים"


מאת: גלי סימן טוב

מסתבר, כי ההסלמה במצב הביטחוני לא משפיעה על כל אזרחיה של מדינת ישראל באותו אופן. תושבי שכונת גילה מסוגרים בבתיהם כבר מספר שבועות, תושבי מרכז ירושלים נאלצו להתמודד היום עם מכונית תופת, ובתל-אביב עסקים כרגיל.

במרכז הקניות דיזנגוף סנטר, לידו התרחש פיגוע המוני בפורים 1996, בילו היום אחר הצהריים אלפי אנשים, ממש כאילו לא התפוצצה היום מכונית תופת בירושלים.

במקדונלד'ס השתרך תור ארוך, במשביר לצרכן נלחמו קונים על תשומת ליבן של המוכרות וגם בזארה התור נמשך כהרגלו.


"הגענו הנה כדי לקנות בגדים", אומרות שרון וארבל בנות 17 מתל-אביב, "נכון שקצת מסוכן אבל אנחנו לא חושבות שיקרה כאן משהו חריג. יש כאן אבטחה ואנחנו לא מתכוונות להישאר בבית, למרות שהאמהות קצת דואגות והיו מעדיפות שלא נלך".

זו המדינה שלנו, ואסור לשכוח את זה

אפילו בשוק האוכל המתקיים במקום מידי שבוע בימי חמישי ושישי, נראה כאילו הכל מתנהל על מי מנוחות. "לא חשבנו לא להגיע לכאן היום ולמכור את המוצרים", מספרת בעלת דוכן בשוק, "אומנם יש ירידה במספר האנשים שמגיעים בעקבות המצב, אבל זה לא משמעותי".

בבתי הקולנוע התפוסה ממשיכה להיות כמעט מלאה. בקולנוע דיזנגוף, מספרת הקופאית כי אומנם בשעות היום יש ירידה במספר המבקרים, אבל בשעות הערב חוזר הקולנוע לתפוסה מלאה: "נכון שמספר המבקרים קטן בתקופה האחרונה, נראה שלאנשים יש פחות מצב-רוח. לדוגמה ביום בו אירע הלינץ' ברמאללה כמעט ולא היו אנשים בקולנוע, אבל מאז הכל חזר לשגרה. נדמה שעד השעה 10 בערב אנשים ספגו מספיק חדשות והם מחפשים דרך להתרענן".

מזל שישבה עם שני ילדיה הקטנים במקדונלד'ס מסכמת: "זו המדינה שלנו ואסור לנו לשכוח את זה. נכון שזה מפחיד, אבל אני לא מתכוונת לקחת מהילדים שלי את הנאות החיים שלהם ולמנוע מהם להסתובב היכן שהם רוצים".

וכך, למרות הפגיעות בנפש היום והמתח ברחוב, תל-אביב נשארת בשלה - עיר ללא הפסקה ובעיקר ללא פחד.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully