וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"השחר לא יאיר לאיילת השחר"

2.11.2000 / 23:13

כך ספד הלילה נשיא המדינה לאיילת השחר לוי, בתו של מנהיג המפד"ל שנהרגה בפיגוע התופת בירושלים; איילת, בת 28 במותה, הותירה אחריה ילדה בת שלוש; ההרוג השני: עו"ד אלחנן לוי בן 33 מירושלים; בתו של יצחק לוי הובאה למנוחות הלילה בבית העלמין בקרית שאול

מאת אסף לוי

"השחר לא יאיר יותר על איילת השחר. היא נפלה בידי מוגי לב", כך ספד נשיא המדינה, משה קצב, לאיילת השחר לוי שנהרגה היום בפיגוע בשוק מחנה יהודה בירושלים. הלוויתה נערכה הלילה בבית העלמין בקריית שאול בירושלים. מאות רבות, בהם בני משפחה, חברים ופוליטיקאים ליוו את ארונה.

איילת השחר לוי, היא בתו של השר לשעבר ויו"ר המפד"ל יצחק לוי. שמה הותר לפרסום לאחר זיהוי וודאי שבוצע על ידי אביה. ההרוג השני הוא עו"ד אלחנן לוי, בן 33, מירושלים.

בסביבות השעה שלוש בצהריים עברה לוי, בת 28 ואם לילדה בת שלוש, ברחוב השומרון, רחוב צדדי בשוק מחנה יהודה. מכונית מאזדה 323 גנובה שחנתה במקום, ובתוכה כמות גדולה מאוד של חומר נפץ התפוצצה בדיוק כשעברה לוי בסמוך אליה. עדי ראייה סיפרו כי לוי נהרגה במקום.

מותה היכה בהלם את המשפחה, ואל ביתו של האב, אשר קיבל את ההודעה הטראגית בעת שהיה בסיור בגוש קטיף, הגיעו עשרות בני משפחה, מכרים ועוזרים. ראש הממשלה, אהוד ברק, התקשר הערב לביתו של יו"ר המפד"ל וניחם אותו ואת משפחתו. ח"כ נחום לנגלטל מהמפד"ל אמר כי מותה של איילת הוא מכה קשה. "היא עברה חיים מסובכים ורק היום עברה ממכמש לירושלים כדי לתת לעצמה התחלה חדשה, וכך מצאה את מותה".

הערב פרסמה תנועת המפד"ל הודעת אבל: "התנועה מרכינה את ראשה עם היוודע דבר מותה של איילת השחר לוי בידי מרצחים. התנועה מחזקת את ידו של מנהיגה יצחק לוי בשעות קשות אלו".

עו"ד אלחנן לוי יצא לארוחת צהריים באזור והחליט לקצר את הדרך למשרדו דרך רחוב שומרון. הוא השאיר את הטלפון הסלולרי שלו במשרד לכן לא ניתן היה ליצור עמו קשר כשאירע הפיגוע. לוי היה שותף במשרד עורכי דין בבניין "כלל" הסמוך. הוא גדל והתחנך בירושלים. "איבדנו אדם יקר ומיוחד", אמרו קרובי משפחתו בכאב.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully