וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אסיר שעקץ מאות מהכלא נידון לעשר שנים נוספות

9.3.2014 / 23:49

רוסלן פרנקל, המרצה מאסר על עבירות הונאה קודמות, ישלם פיצויים לקורבנותיו, שנשלחו לעבודות סבלות והובלות מבלי לקבל שכר. על אמו של פרנקל, שהשתתפה בהונאה, נגזרו 3 שנים

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ראשון) עשר שנות מאסר בפועל על רוסלן פרנקל, שהורשע בשנה שעברה במסגרת הסדר טיעון בהונאה של מאות בני אדם, יחד עם אמו ואחיו. על פרנקל, שהורשע במעשים בעודו מרצה עונש מאסר על עבירות מרמה קודמות, נגזרו גם 15 חודשי מאסר על תנאי ותשלום פיצויים בסך 200 אלף שקלים לקורבנותיו.

פרנקל הורשע ב"עוקץ" של מאות דורשי עבודה קשי יום, רובם עולים חדשים, מתוך הכלא, לאחר שהוא ובני משפחתו פרסמו מודעות "דרושים" לעבודות סבלות והובלות. דורשי העבודה שהשיבו למודעות נשלחו לעבוד עבור חברות שונות ברחבי הארץ, אך שכרם הועבר לחברות קש שהפעילו פרנקל ובני משפחתו. כשהפועלים דרשו את שכרם, הם הופנו לכתובות פיקטיביות ברחבי תל אביב או למשרדים שבינם לבין החברות של פרנקל לא היה כל קשר. הקורבנות ניסו לפנות למשטרה ולמשרד התמ"ת ונתקלו במבוי סתום, שכן תלונותיהם הוגדרו תחילה כ"מחלוקות בין עובד למעביד". בעקבות זאת, פנו חלק מהקורבנות לעמותת "קו לעובד".

פרנקל, אמו ואחיו הורשעו בסדרת עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועבירות מס. במסגרת הסדר הטיעון הודה פרנקל כי ניהל את ההונאה מתוך בית הסוהר באמצעות שיחות טלפון תכופות, שנהג לקיים עם בני משפחתו ועם אנשים נוספים שהעסיק. על אמו של פרנקל הוטל עונש של שלוש שנים וחודשיים מאסר בפועל, והיא תשלם 110 אלף שקל פיצוי לנפגעים.

בגללו נקבעה "הלכת פרנקל"

בימים אלו מרצה פרנקל עונש מאסר בגין פרשת מרמה ועוקץ שיטתי שבה היה מעורב לפני שנים אחדות, כשניהל בית ספר לנהיגה במרמה. הפרשה הובילה לקביעת הלכה משפטית של בית המשפט העליון שנקראת "הלכת פרנקל", לפיה במקרים של עבירות מרמה המסכנות את הציבור, כגון אלו שבהן הוא הואשם ולאחר מכן הורשע, ניתן לשלוח עבריין רכוש למעצר עד תום ההליכים.

"לנוכח העובדה כי הנאשם ביצע את העבירות שעליהן הוא נותן את הדין כאן, מתוך כותלי בית הסוהר, בעודו מרצה עונש מאסר ממושך בגין פרשת מרמה אחרת, אין מקום לחפיפת העונשים", קבע השופט בגזר הדין. "מעשי הנאשם מלמדים כי מורת החוק והרחקתו מהציבור אינם מונעים ממנו לשוב ולבצע עבירות מרמה נוספות".

לפניות לכתבת: gali.gnt@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully