וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היועמ"ש: לשר התקשורת אין סמכות לתת לכבלים רשיון להפעלת אינטרנט מהיר

2.11.2000 / 17:59

חברות הכבלים הגישו הבוקר עתירה לבג"צ נגד רובינשטיין כי לא מאפשרים להן להפעיל אינטרנט מהיר; רובינשטיין: הדרך היחידה לתת רשיון לחברות הכבלים - דרך שינוי החוק

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, כותב כי לשר התקשורת אין סמכות להעניק לחברות הכבלים אישור זמני להפעלת שירותי אינטרנט מהיר. את המכתב, שנכתב כתשובה לשאלת השר אם יש בסמכותו להעניק רשיון לאינטרנט מהיר, העביר היום רובינשטיין לשר התקשורת, בנימין בן אליעזר.

רובינשטיין כתב בחוות דעתו הארוכה כי הדרך היחידה לתת רשיון מפעיל פנים ארצי (מפ"א) לתקופה זמנית, עד תום הזיכיון של חברות הכבלים, היא דרך שינוי החוק.

לפני כחודש וחצי נערכה ישיבה אצל ראש הממשלה, אהוד ברק, אשר תמך במתן רשיון זמני לכבלים, אלא אם יתברר שלשר התקשורת אין סמכות כזו. היום נתן רובינשטיין את תשובתו.

חברות הכבלים הגישו היום עתירה לבג"צ נגד רובינשטיין משום שלא מאפשרים להם להפעיל אינטרנט מהיר. העתירה הוגשה בעת שמשרד התקשורת עומד לתת רשיון להפעלת אינטרנט מהיר לבזק בטכנולוגיית ADSL, והצדדים דנים בתנאים להפעלת אינטרנט מהיר על ידי חברות תקשורת על גבי התשתיות של בזק.

רובינשטיין מציין כי האישור שהשר יעניק לא יוגבל להעברת אינטרנט מהיר בלבד, אלא הוא רשיון פנים ארצי כולל, שיאפשר לחברות הכבלים להעניק גם שירותי תקשורת נוספים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully