וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רוחמה אין דה סקיי ווית' דיימונדז

2.11.2000 / 17:45

איתי נאור על הרכב הפסיכדליה הישראלי Blown Again, שמעלה חיוך עצוב על עתיד תעשיית המוזיקה בארץ


צריך להתחיל באוזן השלישית, ובלייבל האלטרנטיבי/אלקטרוני שלה, "אירסיי". מסתבר שיש הרבה אנשים שרוצים לנגן מוזיקה בארץ ולא קוראים להם שלמה ארצי. ויש גם אנשים שרוצים לנגן את המוזיקה שלהם בדרך מסוימת, ויודעים שבמאבק עם חברות התקליטים מפסידים לפני שמתחילים. אז למען אנשים אלה (ולמענכם, שאמורים להיות הקהל שלהם), קם הלייבל של האוזן, שמספק, גם אם בצורה צנועה (כסף אף אחד לא רואה מזה), מקום בצד לאלה שרוצים לעשות את זה בדרך שלהם.

ועכשיו על הפרק Blown Again, להקת רוק עברי בלועזית, שהוציאה לאחרונה את אלבומה השני,"Instamatic Inspirator". השניים שמרכיבים את הלהקה הזו, אורן מוקד ו- Mr. Cherry, מנגנים בכל הכלים גראז' פסיכדלי ויוצרים לעצמם סאונד משלהם. ההשוואות הראשונות שזרמו כשהקשבתי לאלבום היו לסשנים המוקדמים של פינק פלויד בבי.בי.סי ב-67' וגם לדאוס. הרבה נקודות משיקות יש להם עם הלהקה הבלגית. מעבר לשימוש הנרחב בכינור לצורך החידוד הפסיכדלי, שתי הלהקות מזכירות זו את זו באנגלית המשועבדת שלהן. דאוס מיוחדת בכך שהיא פונה לקהל אירופי באנגלית אמריקאית שנשמעת כמו נטע זר ביבשת. הבריטית של Blown Again, מעבר להיותה נטע זר, נשמעת גם היא כאמריקאית. כנראה קטע אירופי.

ברור מאוד שמוקד ומר דובדבני מאוד שלמים עם המוזיקה שלהם. זה נדיר, מיוחד ויפה, וגם המוזיקה עצמה יפה, אבל היא לא סוחפת רחוק. צריך להיזהר עם התקליט הזה, הוא דורש הרבה תשומת לב, ואם לא נותנים לו הוא בורח. אני אוהב שהמוזיקה תופסת אותי, לא אני אותה. "Amazing Idiot Boy" הוא שיר נפלא (נמשכת התחרות על הופעת הבכורה, הטברנה המחודשת בערוץ 2 נוטה לקחת). הביצוע ה"חי" ל"If You Wanna Freak Out", עם מחיאות הכפיים הקצובות של "האלפים" ברקע, מעלה חיוך עצוב כמו עתיד התעשיה בארץ.
הבחירה של BA בפסיכדליה מתאימה לאוהבי הז'אנר. הבחירה בהכרזת עצמאות גורפת מעוררת השראה. הילחמו על זכותכם לרוק.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully