וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נטרו תפטר 16% מכוח האדם ותחפש הזדמנויות לפיתוח שווקי יעד

שירלי יום-טוב

23.8.2002 / 17:17

תפטר 50 מתוך כ-300 עובדים; הקיצוץ יביא לירידה של 10% בהוצאות התפעול; תמקד מאמצי המו"פ במוצרי ה-angel שרכשה מ-AT&T Wireless

האם טרוניותיו של המשקיע רוברט קואטס ממשיכות לתת אותותיהן על הנהלת חברת נטרו ? שאלה זו עולה היום שוב על הפרק לאחר שנטרו הודיעה על קיצוץ של 16% בכוח האדם שלה במקביל להגברת המאמצים לפתח את שווקי היעד של מוצריה. זאת, לאחר שלפני מספר שבועות הודיעה החברה על רכישת כ-23 מיליון מניות החברה במטרה להחזיר למשקיעים חלק מהשקעתם, שאיבדה רבות מערכה. קואטס, יש לומר, לחץ על החברה בשני כיוונים אלה - מימון רכישה חוזרת מהקופה השמנה של החברה וחיפוש אחר הזדמנויות שיווקיות כדי לפתח עבור החברה מודל עסקי מעודכן.

נטרו, הנסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 191 מיליון דולר, מפתחת פתרונות לתקשורת אלחוטית רחבת פס. החברה הודיעה היום כי תפטר 50 עובדים מתוך כ-300 המועסקים בה כיום. "אנו נוקטים בצעד זה כדי להתאים את רמת ההוצאות של החברה להכנסותיה", אומר גדעון בן אפרים, מנכ"ל ויו"ר החברה. הפיטורים יהיו במשרדי החברה בסן חוזה, קליפורניה, וברדמונד, וושינגטון, במהלך הרבעון הנוכחי (המסתיים בעוד מספר ימים) והשפעתם תהיה על תוצאות החברה ברבעון הרביעי של השנה.

הצמצום בכוח האדם אמור להביא לחיסכון של 10% בהוצאותיה התפעוליות של החברה על בסיס מתמשך. יחד עם זאת, תרשום החברה הוצאה חד פעמית של 1-1.5 מיליון דולר ברבעון השלישי בגין מהלך זה. עוד מציינת החברה כי תרשום הוצאות חד פעמיות נוספות שערכן טרם נקבע, ביחס למחיקה של נכסים קבועים המצויים בבעלות החברה. נכסים אלו קשורים לרכישה טכנולוגית שביצעה נטרו בתחילת השנה מחברת AT&T Wireless תמורת 16 מיליון דולר במזומן והקצאה של 8.2 מיליון מניות נטרו בשווי 29 מיליון דולר.

עוד מציינת נטרו בהודעתה כי "במקביל לקיצוץ הצפוי היא מתכוונת למקד מעתה מאמצים בניצול הזדמנויות בשווקי היעד שלה". על המשפט הלא ברור הזה שופך בן אפרים מעט אור ומציין כי מדובר בהזדמנויות עבור פרויקט angel - הרכישה הטכנולוגית מ-AT&T Wireless. "אנו מאמינים כי פלטפורמת angel תהיה מנוע הצמיחה שלנו בעתיד ואנו שואבים עידוד מתגובת הלקוחות הפוטנציאלים", הוא אומר.

בן אפרים מציין כי החברה תמשיך לשווק באגרסיוויות את מוצר ה-AirStar שבפיתוחה, אולם בחשיבה לטווח ארוך, החברה מתכוונת למקד את משאבי המחקר והפיתוח שלה בשיפור קו מוצרי ה-angel, והיא אופטימית ביחס לתרומה של המוצר להכנסותיה ולצמיחה שתציג החל מהשנה הבאה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully