וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

למרות הפיגוע בירושלים - ברק ימסור הצהרה על הפסקת אש

2.11.2000 / 16:15

ההודעה תימסר בשעה 17:00, כנראה במקביל להודעת ערפאת; המנהיגים צפויים למסור הודעה זהה שתשודר רק ברדיו בשל התנגדות ערפאת להופיע בטלוויזה

למרות הפיגוע בירושלים צפוי ראש הממשלה, אהוד ברק, לשאת הודעת גינוי לאלימות, על פי ההסכם שהושג אמש בין שמעון פרס ליאסר ערפאת.

ברק ידחה את הודעתו ככל הנראה לשעה 17:00 אחר הצהריים והיא תשודר רק בערוצי הרדיו, וזאת משום שערפאת מתעקש כנראה שלא להופיע בטלוויזיה הפלסטינית, אלא רק ברדיו פלסטין.

שני המנהיגים אמורים לשאת הודעה גינוי זהה לחלוטין, ברק בשפה העברית והאנגלית וערפאת בערבית ואנגלית.

בדקות האחרונות נערכות שיחות תיאום קדחתניות בין משרד ראש הממשלה ללשכת היושב ראש בעזה כדי להבטיח שהודעה תשודר במקביל.

ראש הממשלה, אהוד ברק, שוחח בצהריים בטלפון - טרם הפיגוע בירושלים - עם ערפאת, לקראת ההודעה על הפסקת האלימות שאמורים היו השניים לפרסם בשעה שתיים בצהריים. ברק וערפאת דנו בנוסח ההודעה שיפרסמו, כפי שסוכם אמש בין ערפאת לפרס. ראש הממשלה הביע באוזניו של ערפאת צער על מותו של הנער הפלסטיני הבוקר מאש צה"ל בכפר חיזמה. ברק דרש מיושב ראש הרשות שהשוטרים הפלסטינים יחצצו בין המפגינים לבין כוחות צה"ל בנקודות החיכוך כדי שימנע שימוש בירי חי.

שר ההסברה הפלסטיני קרא לנהוג באיפוק

למרות שהעימותים בין ישראל לפלסטינים לא פסקו היום - בשני הצדדים כבר ניכר מאמץ להרגיע את השטח בעקבות הסכם הפסקת האש שהושג הלילה בין ערפאת לפרס. בצהריים פרסם שר ההסברה הפלסטיני הודעה רשמית מטעם הנהגת הרשות, הקוראת למפגינים הפלסטינים לנהוג באיפוק: "ההנהגה הפלסטינית קוראת לאנשיה להפגין הפגנות המוניות באמצעים של שלום למען הזכויות הלגיטימיות והצודקות של העם הפלסטיני".

רדיו פלסטין קרא היום לראשונה מאז פריצת המהומות למפגינים להפסיק את האלימות ולהסתפק בהפגנות שקטות ומדווח כי צה"ל מסיג את הטנקים מאזורי החיכוך.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully