וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצי הבריטי בשירות הפינגווינים

2.11.2000 / 12:09

מדענים משתוקקים לדעת אם יש אמת בסיפור שפינגווינים מאבדים את שיווי משקלם בכל פעם שהם מסתכלים על מטוס עובר; מסוקים של הצי המלכותי הבריטי יטוסו מעל מושבות פינגווינים בגבהים שונים ויבדקו את השפעת הטיסות

הצי המלכותי הבריטי יעזור בחורף הזה למדענים לפתור חידה לא רגילה הנוגעת לפינגווינים באוקיאנוס האטלנטי. המדענים משתוקקים לגלות אם יש אמת בסיפור שפינגווינים מסתכלים למעלה כל פעם שכלי טיס עובר, ולפעמים מאבדים את שיווי משקלם בשל כך.

כתבת המדע של רשת הטלוויזיה בי.בי.סי, כריסטין מק'גורתי, אמרה שזו בדיחה ידועה בקרב מדענים זה זמן מה: "הרעיון הוא שכשמסוק או מטוס עובר מעל, כל מושבת הפינגווינים מסתכלת למעלה, עוקבת אחר קו הטיסה עם הראש ואז כולם נופלים".

"המדענים אומרים שאף אחד בעצם לא ראה את זה קורה אף פעם", היא מוסיפה, "הם חושבים שקרוב לוודאי שזה לא קורה".

במסגרת המחקר, יטוסו בגבהים שונים מסוקים של הצי הבריטי מעל מושבות הפינגווינים באי דרום ג'ורג'יה באוקיאנוס האטלנטי. המדענים, שישתמשו במצלמות שיהיו על הקרקע, יצפו בפינגווינים ויראו איזו השפעה יוצרת הטיסה, אם בכלל.

"כולם אוהבים פינגווינים אז אם אנחנו יכולים לעזור להם להימנע מפגיעות, ועם השפעה מעטה ככל האפשר עליהם, אני חושבת שכולם יהיו יותר שמחים", הוסיפה מק'גורתי.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully