וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בימין מחכים לתת אלוף אפי איתם

2.11.2000 / 11:58

אתמול פורסם כי הרמטכ"ל החליט שלא לקדם את איתם לדרגת אלוף, דבר שיגרור את עזיבתו מצה"ל; יצחק לוי: "מי שלא רצה את אפי איתם כאלוף, יקבל אותו כשר בממשלה"

זעם רב בציונות הדתית על ההחלטה שלא לקדם את תת אלוף אפי איתם לדרגת אלוף. מפלגות המפד"ל והאיחוד הלאומי, כבר שולחות מסרים לאיתם להצטרף לשורותיהם.

אתמול פורסם כי הרמטכ"ל, בעצה אחת עם ראש הממשלה ושר הביטחון, אהוד ברק, החליט שלא לאפשר את קידומו של איתם לדרגת אלוף. החלטה זו תאלץ אותו לעזוב את צה"ל.

מנהיג המפד"ל, הרב יצחק לוי, אמר בתגובה ל"מעריב" כי "דווקא בימים קשים אלה יש לתמוה על צה"ל, שמסכים לאבד את אחד הקצינים המצטיינים ביותר שיש בצבא כיום. אין מנוס מלהעריך, שסיבת אי קידומו אינה ממניעים טהורים ומקצועיים בלבד", אמר לוי והוסיף, "תא"ל איתם הוא האדם המתאים להיות בשורה הראשונה של הנהגת הציונות הדתית, ומי שלא רצה לקבל אותו כאלוף, יקבל אותו כשר".

ח"כ צבי הנדל מהאיחוד הלאומי, פנה אתמול במכתב לברק ובו הוא הביע כעס על ההחלטה. "צר לי מאוד שהפוליטיקה חדרה בצורה גסה ומאוסה לשיקולי קבלת ההחלטות בצה"ל", אמר הנדל, וקרא גם הוא לאיתם להצטרף למפלגתו.

ברק הוא זה שהחליט, בעת כהונתו כרמטכ"ל, לקדם את איתם לדרגת תת אלוף. המינוי זכה לביקורת נוקבת עקב אלימות שיוחסה לפיין בשירותו באינתיפדה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully