וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חיילים מורדים השתלטו על מטה הצבא בפיג'י

2.11.2000 / 11:00

סוכנויות הידיעות מדווחות על קרבות ירי בעיר סובה; לפחות שני חיילים נהרגו ו-11 נפצעו; דרישות המורדים עדיין אינן ידועות; מנהיגם, ג'ורג' ספייט, עומד בימים אלו למשפט על ההפיכה שביצע במדינה בחודש מאי

האש חוזרת לפיג'י: משעות הבוקר מתרחשים קרבות ירי ופיצוצים במטה הצבא בעיר הבירה סובה, שם לקחו חיילים מורדים חמישה בני ערובה. דובר מטעם הממשלה מסר שהצבא קרא למורדים להניח את נשקם או להסתכן בפעולה צבאית. לפחות שני חיילים נהרגו ו-11 נפצעו בקרבות.

בני הערובה נלקחו בשבי על ידי יחידה צבאית שתומכת במנהיג המורדים, ג'ורג' ספייט, שביצע הפיכה במדינה בחודש מאי האחרון, ובימים אלו עומד למשפט.

מדיווחים עולה כי בעיר ישנם פיצוצים ואש כבדה, וחיילים בורחים מהבסיס. עדיין לא ברור אם כוחות המורדים השתלטו על כל המטה, ומהן דרישותיהם.

בחודש מאי השנה השתלטו המורדים בראשות ג'ורג' ספייט, על בניין הפרלמנט ולקחו את ראש הממשלה, מהנדרה צ'אדוראי, ושבעה שרים כבני ערובה.

ספייט הכריז על עצמו כעל ראש הממשלה החדש של פיג'י ועל ביטול החוקה. הוא אמר כי הוא פועל בשמם של ילידי פיג'י, המהווים רוב במדינה, נגד הממשלה, שמייצגת לטענתו את המיעוט ממוצא הודי במדינה.

לאחר כחודשיים נעצרו ספייט ותומכיו, בני הערובה שוחררו, ובמדינה הוקמה ממשלת ביניים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully