שר החוץ הטורקי: קרובים לנירמול היחסים עם ישראל

בראיון לטלוויזיה, סיפר השר אחמט דאווטאולו על "התפתחויות חיוביות" ו"התקדמות משמעותית" בשיחות בין ישראל לטורקיה בנוגע לפיצויים למשפחות הרוגי המרמרה

אמיר תיבון
"רוב ההבדלים בין הצדדים נמחקו". דאווטאולו (צילום: רויטרס)

ישראל וטורקיה קרובות מתמיד להסכם פיוס ונירמול היחסים ביניהן, שישים קץ לנתק בין המדינות מאז פרשת המשט הטורקי לעזה בשנת 2010 - כך אמר אתמול (ראשון) שר החוץ הטורקי, אחמט דאווטאולו, בראיון טלוויזיוני. דוואטאולו הסביר כי "לאחרונה ישנה גישה חדשה בשיחות הפיצוי, רוב ההבדלים בין הצדדים נמחקו".

עוד על יחסי ישראל-טורקיה:
התקדמות ניכרת במו"מ על הפיצויים להרוגי ה"מרמרה"
לראשונה מהמשט: שר ישראלי נפגש עם מקבילו הטורקי
פיוס עם טורקיה: נתניהו התנצל בפני ארדואן

דאווטאולו לא ציין תאריך יעד לפתרון המחלוקת בין המדינות אך הבהיר כי "היו התפתחויות חיוביות" בימים האחרונים וכי "הושגה התקדמות משמעותית". דאווטאולו נמנע ממסירת פרטים על היקף הפיצויים שישראל תשלם למשפחותיהם של האזרחים הטורקים שנהרגו בפשיטה על האנייה "מאווי מרמרה". הוא ציין רק שבסוגיה זו הפערים בין הצדדים הצטמצמו לאחרונה.

עוד בוואלה!

כאילו אתם יושבים במגרש: למה מסך איכותי קריטי לצפייה במשחק בטלוויזיה?

לכתבה המלאה
הרבה להתבטא בעבר נגד המשא ומתן לפיוס עם טורקיה. ליברמן (צילום: מור שאולי)

דאווטאולו הוסיף באותו ראיון כי לצד הפיצויים למשפחות הרוגי המשט, טורקיה דורשת במסגרת המשא ומתן עם ישראל גם את הקלת המצור על רצועת עזה. דאווטאולו קשר בין סוגיה זו לבין החזרת צוות השגרירות הטורקית לתל אביב במסגרת הסכם הפיוס, כאשר אמר שטורקיה מעוניינת ב"נציגות בולטת" בישראל כדי לפקח על הקלת המצור מעל עזה.

מקבילו הישראלי של דאווטאולו, שר החוץ אביגדור ליברמן, הרבה להתבטא בעבר נגד המשא ומתן לפיוס עם טורקיה, שהחל בחודש מרץ אשתקד. עם זאת, מאז חזרתו למשרד החוץ בנובמבר האחרון, ליברמן נמנע מהתייחסות פומבית לסוגיה. גורמים מדיניים בירושלים מעריכים כי שר החוץ תומך כעת בהגעה להסכם עם טורקיה ובכל מקרה לא ימנע השגת הסכם כזה.

(עדכון אחרון: 23:02)

לפניות לכתב אמיר תיבון: amir.tibon@walla.co.il

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully