וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כתב אישום הוגש הבוקר נגד קהלני

2.11.2000 / 9:35

השר לביטחון פנים לשעבר מואשם בשיבוש הליכי חקירה ומשפט ובהפרת אמונים; חשוד כי העביר מידע לנמרודי ולסניגורו על החקירה שהתנהלה נגדו; כתב אישום נוסף הוגש נגד מי שהיה ראש לשכתו, יוסי לוי

כתב אישום נגד השר לשעבר, אביגדור קהלני הוגש הבוקר לבית משפט השלום בתל אביב. קהלני מואשם בשיבוש הליכי חקירה ומשפט, בהפרת אמונים ובהדחה בחקירה.

קהלני, ששימש כשר לביטחון פנים בתקופה בה מיוחסות ההאשמות, חשוד בכך שהעביר מידע על חקירתו של עופר נמרודי לסניגורו, עורך הדין יוסי כהן. בנוסף, מואשם קהלני בכך שניסה לשבש את החקירה נגדו בדבר ההדלפה, באמצעות תיאום עדויות. כתב אישום נוסף הוגש הבוקר נגד מי ששימש כראש לשכתו של קהלני, ניצב בדימוס, יוסי לוי.

ביוני 1999 נפתחה חקירה נגד יו"ר מועצת המנהלים של העיתון "מעריב", עופר נמרודי. החקירה נפתחה בעקבות פנייתו של עד המדינה רפי פרידן למשטרה ולפרקליטות בטענה כי ברצונו למסור עדויות חדשות נגד נמרודי.

החקירה התנהלה תחת מעטה סודיות, אך למרות זאת הגיע מידע מעורפל בנושא לנמרודי עצמו שהחל לנסות לברר במה מדובר באמצעות אנשים שונים. נמרודי ועורך דינו פנו, בין היתר, גם אל קהלני וביקשו לדעת אם אכן נפתחה חקירה ואם נחתם הסכם עד מדינה עם פרידן.

על פי כתב האישום, נהג קהלני, אחרי כל פנייה כזו, לגשת אל יוסי לוי ולבקש ממנו שיברר את הדברים בלשכת המפכ"ל. על פי כתב האישום מי שסיפק לקהלני ולוי את המידע היה, תת ניצב (אז ניצב משנה) אילן פרנקו, ששימש כעוזר המפכ"ל.

קהלני סיים את תפקידו כשר ביולי 99. בכתב האישום נכתב כי גם לאחר שסיים את תפקידו ניצל קהלני את קשרי הידידות שיצר והמשיך לעסוק באיסוף אינפורמציה עבור נמרודי וסניגורו.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully