וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בכיר פלסטיני: "לא שמענו על הפסקת אש"

2.11.2000 / 8:45

חבר צוות המו"מ הפלסטיני, חסן עספור, מכחיש את הידיעות על הסכם הפסקת אש; בפת"ח אומרים - האינתיפאדה תימשך לבטח; היום מציינים הפלסטינים 83 שנה להצהרת בלפור; המונים צפויים לצאת לרחובות

הפלסטינים לא ממהרים לצאת בהכרזות גורפות על הפסקת אש בין הצדדים. חסן עספור, חבר צוות המשא ומתן הפלסטיני אמר הבוקר לגלי צה"ל: "כלי התקשורת הישראלים מדווחים על הפסקת אש. אנחנו לא יודעים מזה, לא שמענו על זה לנו יש כללים קבועים משלנו".

לפלסטינים יש שלוש דרישות: הסגת כוחות צה"ל מהערים בגדה, הפסקת התוקפנות הישראלית ופריסת כוח בינלאומי. רק מילוי דרישותיהם על ידי ישראל יהווה רקע מבחינתם להסכם ממשי.

היום מציינים הפלסטינים 83 שנים ל"הצהרת בלפור המגונה", כפי שהם מכנים אותה. בתי הספר הפלסטינים שובתים היום והמונים צפויים לצאת לרחובות.

הטלוויזיה הפלסטינית שידרה הבוקר אזכור לפגישה בין יו"ר הרשות ערפאת לבין השר שמעון פרס אך לא דובר על הסכם. על המסך עדיין מתנוססת כתובית: "האינתיפאדה נמשכת".

בפת"ח אומרים הבוקר כי ערפאת זקוק זמנית להפסקת האש הזו כדי להשכיח את שלושת ההרוגים מדעת הקהל הישראלית ולנטרל תגובה ישראלית קשה בשטחים. בפת"ח מבהירים: האינתיפאדה תימשך לבטח.

מזכ"ל הפתח בגדה, חוסיין א-שייח, אמר הבוקר כי צה"ל חייב להפסיק את תקיפותיו כדי לעצור את ההתגוננות הפלסטינית. "אנחנו לא תוקפים בירי. אנחנו לא פתחנו באש, מי שפתח באש צריך להפסיק אותה".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully