וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צה"ל: חידוש הלחימה בצפון - ענין של זמן

2.11.2000 / 7:51

גורמים בטחוניים מעריכים כי החיזבאללה נערך ללחימה מחודשת בגבול הצפון; גורם בכיר: "הנאום של אסד בפסגה בקהיר מהווה אור ירוק להמשך פעילות החיזבאללה; גורם נוסף: "רבבות אזרחים בקשת הפגיעה של הארגון"

מתגברים החששות בצה"ל מחידוש הלחימה בגבול הצפון והסלמה באזור ובמערכת הביטחון מעריכים כי בחיזבאללה נערכים למלחמה.

ההערכות בצה"ל מבוססות על מידע מודיעיני. גורם ביטחוני בכיר אמר ל"הארץ": "אי אפשר לפרש את המידע הזה אחרת. כל שנותר לקבוע הוא כי החיזבאללה השלים השלים את הכנותיו לפעילות". הגורם ייחס חשיבות רבה לנאומו של נשיא סוריה, אסד, בפסגה הערבית בקהיר: "הנאום שלו לא הותיר ספק לגבי יחסו האוהד לחיזבאללה ותמיכתו בפעילות מצד בארגון. השבחים שהוא חלק לארגון הם אור ירוק להמשך או פעילות או לכל הפחות מסר ברור, רצון לפעילות לא ייתקל בהתנגדות בדמשק".

הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, הגיע השבוע לסיור בגבול ואמר למפקדים שם כי ישנו מצב חדש וכי מדובר בלחימה. גורמים רבים בצה"ל ובמערכת הביטחון מעריכים כי חידוש הלחימה בגבול הצפון הוא רק ענין של זמן, לא הרבה זמן.

החשש הגדול ביותר של צה"ל הוא מפגיעה באזרחים. ההנחה היא שאחרי חידוש הלחימה של החיזבאללה יגיב צה"ל בהרס תשתיות. תגובה כזו תביא לירי על הישובים. מדיניות האיפוק שנוקטת ישראל מתבססת על החששות האלה.

לחיזבאללה תחמושת רבה ובעלת טווח רחב יותר מבעבר. מקור ביטחוני אמר ל"הארץ" כי, "רבבות אזרחים נמצאים בקשת הפגיעה של החיזבאללה. אם לא די בזה, הארגון מתפאר באמצעי לחימה ארוכי טווח עוד יותר מאלה שנעשה בהם שימוש עד כה".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully