וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשקלת האפשרות להכריז על דחלאן וברגותי כמבוקשים

2.11.2000 / 7:04

צה"ל והשב"כ קובעים שראש התנזים וראש המנגנון המודיעין המתסכל מעורבים באירועים האלימים בשטחים; ברגותי הורה לאנשיו להמשיך בפעולות אלימות למרות שסוכם על הפסקת אש; ודחלאן הורה על שחרורם של עשרות מחבלים

תעודות האח"מ של ראש המודיעין המסכל ברצועת עזה, מוחמד דחלאן, ושל ראש התנזים, מרואן ברגותי, נשללו בידי ישראל. כעת נשקלת האפשרות להכריז עליהם כמבוקשים, ולעצור אותם אם ייצאו משטחי הרשות.

"מעריב" מפרסם הבוקר כי בשבועות האחרונים הצטבר מידע רב על מעורבותם של דחלאן וברגותי באירועים האלימים ברחבי השטחים.

מוחמד דחלאן היה בעבר מראשי התהליך המדיני, אולם הוא סירב להגיע לפסגה בשארם וניתק את קשריו עם ישראל. גורמים במערכת הבטחון טוענים כי דחלאן הוא זה שהורה על שחרורם של עשרות מחבלים מהחמאס ומהג'יהאד האיסלאמי. כמו כן נטען כי בכירים במודיעין המסכל היו מעורבים בפיגועי מטענים וירי רבים.

צה"ל והשב"כ קובעים כי ברגותי "הינחה והוביל" את אירועי הירי בשטחים, ולמרות שסוכם, גם בפריז וגם בשארם א-שייח, על הפסקת אש, הורה ברגותי לאנשיו להמשיך במעשי האלימות.

תעודות האח"מ הקנו לדחלאן וברגותי זכות לתנועה חופשית בין הרצועה לגדה ובתוכן וגם "חסינות" מבדיקות בטחוניות. גורם צבאי בכיר אמר אתמול שתעודות האח"מ נשללו לאור מעורבותם של השניים בטרור, ועדיין לא הוחלט אם להגדיר אותם כמבוקשים.

בעבר כבר הוכרז ראזי ג'באלי, מפקד המשטרה הפלסטינית, כמבוקש, לאחר שהפעיל לפני כשנתיים חוליית טרור של שוטרים פלסטינים באיזור שכם.walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully