וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ישראל והפלסטינים הסכימו - הפסקת אש

2.11.2000 / 6:56

בעקבות פגישת ערפאת-פרס הלילה הודיע משרד ראש הממשלה כי שני הצדדים החליטו לקרוא להפסקת האש לאלתר; שני המנהיגים אמורים לפרסם בקולם קריאה לסיום האלימות; השרים וראשי האופוזיציה עודכנו על ההתפתחויות; הוקפאו הצעדים הצבאיים

ישראל והרשות הפלסטינית הגיעו להבנה הלילה, לפיה תופסק האלימות בשטחים, בהתאם להסכמי שארם. בשעה 14:00 אמורים ראש הממשלה, אהוד ברק ויו"ר הרשות, יאסר ערפאת, לפרסם בכלי התקשורת הודעה זהה על הפסקת האלימות.

בהודעה רשמית שפרסמה לשכת ראש הממשלה נאמר כי הדברים סוכמו בעקבות פגישתם הלילה של השר לפיתוח אזורי, שמעון פרס עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. בפגישה שנערכה עד שתיים בלילה השתתף גם מנהל לשכתו של ראש הממשלה, גלעד שר.

על פי ההבנות, יקראו שני הצדדים להפסקת האלימות לאלתר. בהודעה נאמר כי בעקבות ההבנות הוחלט להקפיא את הצעדים הצבאים עליהם הוחלט בישיבת הקבינט הלילה. הפעולות הצבאיות שתיכנן צה"ל היו אמורות להיות החריפות ביותר שהתבצעו עד כה.

עוד נאמר כי החל מהבוקר יחלו שני הצדדים בשורת צעדים שיביאו להפסקת האלימות. במידה ויתקיימו צעדים אלו, מחר בשעות הצהריים, אמורים ראש הממשלה ברק ויו"ר הרשות הפלסטינית, כל אחד בקולו, לקרוא לציבור להפסיק את האלימות לאלתר.

ברק עדכן את ראשי האופוזציה, חברי הקבינט ובכירי צה"ל בהתפתחויות הלילה. עדין אין תגובה רשמית פלסטינית לדברים.

בשלב זה לא פורסמה כל הודעה מצד הרשות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully