וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקבינט הביטחוני: שמירה על "קו מדוד בתגובה"

2.11.2000 / 0:41

ראש הממשלה, אהוד ברק, הביא אמש לאישור הקבינט המדיני-ביטחוני פעולת תגובה צבאית לאירועי היום בשטחים; "התגובה תהיה על פי שיקולים מבצעיים" פסקו השרים


ראש הממשלה, אהוד ברק, הביא אמש לאישור הקבינט המדיני-ביטחוני פעולת תגובה צבאית לאירועי היום בשטחים. ברק החליט לשמור על "קו מדוד בתגובה" ולא להעלות מדרגה ולהסלים את פעולת התגמול. "התגובה תהיה על פי שיקולים מבצעיים", פסקו פה אחד.

השרים שמעו סקירה מפי הרמטכ"ל, ראש השב"כ ומפקד חיל האוויר. במהלך הישיבה קבע ברק: "הימים שלפנינו הם ימי מבחן. נוכח האירועים החמורים יפעל צה"ל בתקיפות אך מבלי להיגרר להרפתקנות".

במסיבת עיתונאים שערך מוקדם יותר הערב בלשכתו בירושלים אמר ברק: "נפעל באופן שישרת את מטרות ישראל, גם בתגובה וגם בראייה כוללת של חשבון הדמים והסכסוך המורכב עם הפלסטינים. צריך לשמור על השכל וקור הרוח גם ברגעים הקשים".

צה"ל הורה הערב לתושבים הפלסטינים בשכונת אבו סננה וחארת א-שייח', הגובלות ביישוב היהודי בחברון, וכן מתושבי ביתוניה לפנות את בתיהם עוד הלילה מחשש לתגובה של צה"ל.

הערב נודע כי אמש נפגשו שר התיירות, אמנון ליפקין-שחק ושליחו המיוחד של ראש הממשלה יוסי גינוסר עם יו"ר הרשות, יאסר ערפאת בעזה. לא נמסרו פרטים נוספים על הפגישה. ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, נביל שעת' אמר הערב כי לפלסטינים אין תאריך להכרזה חד-צדדית על מדינה פלסטינית. "זה יהיה בהפתעה בהחלטה של רגע", איים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully