וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היום הקשה ביותר: שלושה הרוגים לצה"ל בשטחים

1.11.2000 / 1:15

תקריות האש החמורות ביהודה ושומרון עלו אתמול מדרגה; בהיתקלות כוח צה"ל באל חאדר נהרגו סגן דוד חן כהן בן 21 מכרמיאל וחייל נוסף; בהיאחזות אלישע ליד יריחו נהרג קצין מילואים, סרן יאיר זוהר; ארבעה חיילים נוספים נפצעו; בתגובה תקפו מסוקים מטרות ביריחו

שלושה חיילי צה"ל נהרגו אתמול במהלך חילופי אש קשים. שמותיהם של שנים מהם הותרו לפרסום; סגן דוד חן כהן, בן 21 מכרמיאל, ורס"ן אמיר זוהר בן 34 מירושלים. הלוויתו של חן כהן תערך מחר בשעה 16:00 בכרמיאל.

כהן וחייל נוסף נהרגו במהלך קרב קשה באל חאדר, סמוך לבית לחם. במהלך התקרית נפצעו עוד ארבעה חיילים שפונו לבית החולים הדסה עין כרם.

הקרב החל אתמול אחר הצהריים. החיילים נקלעו למארב של צלפים פלסטינים בפאתי הכפר. חילופי האש נמשכו שעה ארוכה.
החיילים שנפגעו כבר בתחילתו של הקרב חולצו מעומק השטח, על ידי נגמ"ש בחיפוי טנקים ומסוקים. החילוץ היה קשה והתבצע תחת אש כבדה. דובר צה"ל, תת אלוף רון כתרי, אמר כי האירוע הוא עליית מדרגה בתכנון ובתעוזה הפלסטיני וכמו כן בהיקף האש שנורתה לעבר החיילים.

פצועי התקרית פונו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. אחד מהם פצוע באורח בינוני בבטנו והוא הוכנס מיד לחדר הניתוח. שלושת הפצועים האחרים נפגעו באורח קל בגפיהם ובראשם. דוברת בית החולים ציינה כי כולם אושפזו. קרובי משפחה של הפצועים שמיהרו לבית החולים אמרו כי "הם יצאו בנס, אנו מקווים שייפסק כבר הסיוט הזה".

בתקרית באלישע, במהלכה נהרג רס"ן אמיר זוהר ז"ל, התבצעו חילופי אש כבדים בין הפלסטינים לבין כוחות צה"ל. צה"ל ירה מוקדם יותר פגזי טנקים לעבר הקזינו ביריחו לאחר שנפתחה משם אש לכיוון משרדי התיאום והקישור. עימותים היו אמש גם בין כוחות הביטחון לפלסטינים באזור ארם מדרום לרמאללה בקלקיליה, במחנה עופר וורד יריחו.

התגובה: ירי על יריחו והודעת פינוי בחברון

בתגובה על הרג החיילים הודיע צה"ל הלילה לתושבי מספר שכונות פלסטיניות בחברון, הגובלות ביישוב היהודי, כי עליהם לפנותן מיד כי כוחותיו עומדים לתקוף את האיזור.

הפניה נעשתה באמצעות ערוץ הטלוויזיה הפלסטיני בעיר. מוקדם יותר נורו יריות משכונות אלה לעבר היישוב היהודי.

מסוקים של חיל תקפו בטילים מטרות של הרשות הפלסטינית ביריחו. עדי ראייה בעיר דיווחו כי הבניין שנפגע שימש לאימון שוטרים פלסטינים. הם סיפרו כי "הבניינים קרסו בכדור של אש". אין דיווחים על נפגעים בהתקפה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully