וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גילת לוויינים דחתה את פרסום התוצאות הכספיות לחודש ספטמבר

נטע יעקבי

20.8.2002 / 16:20

החברה היתה אמורה לפרסם את התוצאות הכספיות מחר לפני פתיחת המסחר, אולם כעת נדחה הפרסום בכשבועיים-שלושה ללא תאריך מדויק

חברת גילת לוויינים תדחה את פרסום התוצאות הכספיות שלה בשבועיים-שלושה, כך נודע ל-TheMarker. החברה היתה אמורה לפרסם את תוצאותיה הכספיות מחר לאחר המסחר, אולם כעת נדחה מועד הפרסום לחודש ספטמבר, ללא תאריך מדויק.

מהחברה לא נמסרה סיבת הדחייה. בשנה שעברה פירסמה החברה את הדו"חות הכספיים ב-13 לאוגוסט, אז לא הצליחה לעמוד בתחזיות האנליסטים. החברה, אשר מפרסמת את צבר ההזמנות שלה פעם אחת בשנה, היתה אמורה לעשות זאת מחר עם פרסום התוצאות הכספיות. ממסמך ה-20 F שהגישה גילת ל-SEC עולה כי צבר ההזמנות של גילת הסתכם ב-230 מיליון דולר בסוף 2001 - ירידה חדה מצבר הזמנות של 300 מיליון דולר עליו דיווחה בסוף שנת 2000.

מפירוט המסמך עולה חשיפה מסוכנת של גילת, בגובה של 63 מיליון דולר, לפשיטת הרגל של ענקית הטלקום וורלדקום, ולשערוריה החשבונאית בה היא מעורבת. בשנת 1998 נבחרה גילת כקבלנית משנה של וורלדקום MCI עבור אספקת שירותי VSAT לרשות הדואר האמריקאית. למרות שהחוזה לא הציב כללים לגבי מספר תחנות הלוויין הזעירות שעל הרשות לרכוש, הרי שדובר על חיבור ראשוני של 10,000 משרדי דואר קטנים במדינה - שיצמח ל-26 אלף ב-10 שנות הפרויקט. פשיטת הרגל של וורלדקום עלולה להשפיע לרעה על צבר ההזמנות של החברה ולצמצם אותו אף יותר.

דחיית פרסום התוצאות לחודש ספטמבר משמעותה פרסום הדו"חות לרבעון השני לאחר סיומו של הרבעון השלישי. התחזיות הממוצעות בשוק מעריכות כי החברה תדווח על הפסד של 14.3 מיליון דולר (61 סנט למניה) שילווה בהכנסות של 70 מיליון דולר (לעומת הפסד של 12.9 מיליון דולר והכנסות של 72 מיליון דולר ברבעון הקודם). שווי השוק של החברה בבורסת הנאסד"ק כיום הוא של כ-12.5 מיליון דולר.

מעבר לדו"ח הרווח וההפסד, נראה כי גם קופת המזומנים של החברה תרכז עניין רב, לאור החוב של כ-350 מיליון דולר של גילת לבעלי האג"ח. החברה סיימה את הרבעון הראשון עם מזומנים בגובה 91.7 מיליון דולר, מול סך התחייבויות של כ-655 מיליון דולר, יחד עם החוב למחזיקי האג"ח להמרה. ב-15 בספטמבר אמורה החברה לבצע תשלום חצי מהקופון של האג"ח - 4.25% (החצי השני משולם ב-15 במארס). אם כך, מדובר יהיה בתשלום של 7.9 מיליון דולר למחזיקי האג"ח, סכום שגילת יכולה לעמוד בו היום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully