וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל משרד החוץ: מעשיו של ערפאת בלתי נסבלים ולא הגיוניים

1.11.2000 / 15:40

בטקס שנערך לרגל כניסתו למשרד החוץ מתח אלון ליאל ביקורת חריפה על יו"ר הרשות הפלסטינית: "הוא החזיר את עצמו מרצון למעמד של מנהיג הסתה, אלימות וטרור; ערפאת לאחר פגישתו עם קנצלר גרמניה: אירופה צריכה לגלות יותר מעורבות באיזור כדי לקדם את השלום

ישראל החליטה לנקוט בקו תוקפני יותר במערכת ההסברה מול הפלסטינים. מנכ"ל משרד החוץ הנכנס, הד"ר אלון ליאל, הגדיר היום את מעשיו של יו"ר הרשות, יאסר ערפאת, כ"בלתי נסבלים ולא הגיונים". בטקס שנערך לכבודו עם כניסתו למשרד החוץ אמר ליאל כי "ממעמד של מדינאי ערפאת החזיר את עצמו בימים אלה מרצון למעמד של מנהיג מערכת הסתה, אלימות וטרור".

במקביל, מפזר ערפאת הצהרות סותרות לגבי כוונותיו המדיניות. לאחר ביקור שר החוץ הירדני בעזה קרא ערפאת לישראל לבחור בדרך השלום. מצד שני, בהתבטאות אחרת היום בעזה, האשים ערפאת את ישראל בכך שרצחה את תהליך השלום והפרה את כל ההסכמים, מטאבה ועד וושינגטון. ערפאת לא הזכיר את הסכם אוסלו.

יו"ר הרשות נפגש היום עם קאנצלר גרמניה, גרהארד שרדר. בתום הפגישה הוא אמר כי על מדינות אירופה לגלות יותר מעורבות בנעשה באיזור כדי לקדם את תהליך השלום. שרדר ציין את החשיבות שבהקמת מדינה פלסטינית עצמאית, אולם הזהיר כי הכרזה חד צדדית עלולה לדרדר את המצב.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully