וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"יכולנו לראות את גג מפקדת התנזים מתעופף באוויר"

1.11.2000 / 15:16

בראיון לאתר האינטרנט של חיל האוויר סיפר טייס מסוק קוברה על התקיפה באל בירה לפני יומיים; על תקיפת בניין כח 17 סיפר טייס מסוק אפאצ'י: "בשעה תשע היינו באוויר, ירינו שני טילים ותוך עשרים דקות כבר היינו בדרך חזרה"

סרן נועם, טייס מסוק קוברה התראיין היום לאתר האינטרנט של חיל האוויר וסיפר על תקיפת מפקדת התנזים ביום שני בלילה: "המטרה היתה מסובכת מאוד. העננות הנמוכה באיזור הקשתה עלינו, והמטרה שהוגדרה היתה אחת הקשות בהן נתקלתי, בגלל שטחה הקטן".

לדבריו, בתקיפה הזו, כמו בתקיפות האחרונות שבוצעו בחודש האחרון בשטחי הרשות הפלסטינית, נורה ירי אזהרה מתותחים לפני שיגור הטילים: "אחרי ירי הצרור התרחקנו מהמטרה, כדי לשגר את הטיל. הטיל פגע בנקודת החיבור של הקיר המערבי ושל גג הבניין. יכולנו ממש לראות את הגג מתעופף באוויר".

מפקדת התנזים באל בירה היתה אחת משלוש מטרות שתקפו באותו ערב מסוקי הקרב של חיל-האוויר. המטרות האחרות היו בניין התנזים בשכם ובניין כח 17 של הפתח מדרום לחאן יונס.

ההודעות בדבר המבצע המתוכנן התקבלו בטייסות מסוקי הקרב של חיל האוויר בשעה שמונה בערב. שני זוגות של מסוקי קוברה הוזנקו לתקיפת המטרות באל בירה ובשכם, וזוג מסוקי אפאצ'י הוזנקו לתקיפה בחאן יונס.

על התקיפה בשכם סיפר סגן טל, גם הוא טייס קוברה: "למרות תנאי מזג האוויר החורפיים, שהיקשו על המשימה, התקיפה עברה ללא כל תקלות. הטיל הראשון, שכוון אל מעל אחד החלונות בבניין, פגע במדויק ומיד שיגרנו טיל נוסף לעבר הבניין".

את מבנה מסוקי האפאצ'י שתקפו בחאן יונס הוביל סגן מפקד הטייסת, סרן נועם, שסיפר: "בשעה תשע כבר היינו באוויר. ירינו טיל אחד לעבר שטח פתוח, כדי לוודא שאין אנשים, ושני טילים נוספים לעבר מבנה משרדי הפתח מדרום לחאן יונס. תוך עשרים דקות כבר היינו בדרך חזרה".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully